Horní navigační lišta
English English version version
RSS kanál
[Odkazy na články]
Ikonka serveru
[Ikonka pro vás]
REPREZENTACE - Futsal muži

Zápis o utkání č. 142

ČR 0 - 2
(0 - 0)
Španělsko
Zápas:MS 2004 Datum:28.11.2004
Stadión:Linkou Gymnasium Město:Tao Yuan County, Tchaj-wan
Rozhodčí:Moosavi Seyed, Irán Diváků:350

   SESTAVY
JménoSTŘÍDÁNÍŽKČK JménoSTŘÍDÁNÍŽKČK
 Krayzel Petr  Amado
 Rajnoch Daniel  Orol
 Dlouhý Martin  Javi Rodriguez
 Hoffmann Petr  Kike
 Mareš Michal  Marcelo 16
 Blažej Vít  Julio
 Levčík David  Torras
 Sluka Tomáš  Fran Serrejon
 Kamenický Jaroslav 19  Andreu
 Musial Roman  Alberto Cogorro
 Sláma Zdeněk  Pipe
 Klíma Jan  Rafa
   
   
   
   
Kapitán: Kamenický Jaroslav
Trenér: Stříž Michal

   STŘELCI
DružstvoJméno střelceDruh gólu, Čas
SoupeřJavi Rodriguez Gól padl ze hry, 23
SoupeřJavi Rodriguez Gól padl ze hry, 32

 

   KOMENTÁŘ

Futsalisté na Španěly nestačili

TCHAJ-WAN (FOTBAL.CZ) - Čeští futsalisté prohráli v úvodním utkání čtvrtfinálové skupiny MS na Tchaj-wanu s favorizovaným Španělskem 0:2. V pondělí čeká Čechy klíčové utkání s Portugalskem.

Do branky se postavil Krayzel, základní čtveřici tvořili Rajnoch, Hoffmann, Dlouhý a Mareš. Na tribunu usedl spolu se třetím brankářem Kašparem ještě nováček Havel.

Španělé působili od počátku sebevědomým dojmem, bylo na nich patrné, že soupeře nepodcení. Tlačili se do útoku, snažili se o střelbu, ale zároveň byli obezřetní a obranu moc neodkrývali. Po dvou minutách dostala šanci druhá čtveřice: Kamenický, Levčík, Sluka a Blažej. Hra se však příliš nezměnila. Ve 4. minutě však vynikl Krayzel. Nejprve zlikvidoval střelu Javi Rodrigueze a míč vyškrábl na roh před Marcelem. Vzápětí po jeho rozehrání kryl trochu se štěstí pod tělem volej Kikého. Španělé přitlačili.

Naši reagovali správně: vysunuli se víc do středu pole a chytrou kombinací drželi míč. Po pěti minutách odehraného času se vrátila původní sestava a hra se posunula do uctivé vzdálenosti od naší branky. Veškeré pokusy prostřelit naši obranu zblokovali hráči pole. Bez většího nebezpečí doprostřed zamířil jen Marcelo, Kike mířil vedle.

Střídání se zrychlilo, bohužel pro zranění musel vynechat Mareš, jehož doktor ošetřoval v šatně. Naštěstí se do další výměny vrátil a nebylo na něm patrné, že by měl nějaké zdravotní potíže. Při kolmé přihrávce zasáhl Alberto Cogorro břevno, hned nato se vytáhl při Juliově ráně brankář Krayzel. První polovina prvního poločasu skončila smírně bez branek.

I druhé dějství začalo opatrně, Španělé však měli více ze hry. Vyložené příležitosti si ovšem nevytvářeli. Škoda, že se čeští futsalisté nenatlačili do šikovnějšího protiútoku, aby favoritovi více zamotali hlavu. Náš výkon byl až příliš opatrný.

Protivník se pokusil o změnu rytmu. Kombinoval na půlící čáře a snažil se pronikat individuálně. Naši hráči si pečlivě hlídali střelbu z větší vzdálenosti, což je obrovská síla španělského týmu. Ale ani naši se v útoku neprosazovali, branku přímou střelou neohrozili. Diváci sledovali takticky vedený boj. Prudký zásah míčem do obličeje na chvíli vyřadil Torrase.

Pět minut před koncem unikl Sluka, Javi Rodriguez ho fauloval, za což viděl žlutou kartu, a kopali jsme přímý kop z výhodné pozice. Rajnoch však vysoko přestřelil. Španělé přidali, dovedli vyřešit souboje jeden na jednoho, čeští hráči se však dobře zajišťovali. Ostré bodlo vyslal Javi Rodriguez, naštěstí mimo. Kolotoč však zvyšoval obrátky, nedostali jsme se ani přes půlící čáru. Bránili jsme se odkopáváním bez možnosti založit souvislou akci.

Naše defenzíva byla úzkostlivá, soupeř ji však nedokázal rozvrátit. Střelu po zemi Kikého vyrazil Krayzel na roh. Za skluz dostal žlutou kartu Kamenický, 1:14 minuty před koncem poločasu se dostali Španělé do dobré příležitosti. Kike však mířil hodně vysoko.

Zápas neměl půvab, avšak účel, s nímž jsme šli do něj, stále naplňoval. V posledních vteřinách pálil vedle Javi Rodriguez, při zákroku brankář Krayzel zůstal otřesen na palubovce, neboť se uhodil do hlavy. Na tři vteřiny musel zaskočit Klíma. Poločas bez branek byl velkou zásluhou naší pozorné obrany. Španělé vystřelili na naši branku dvanáctkrát, my pouze jednou. Ale na úlovky to bylo naprosto vyrovnané – 0:0.

Druhý poločas jsme začali ve stejném složení jako první, ale Španělé byli o mnoho čipernější. Hoffmann si dal málem vlastní branku, prudce pálil mimo Orol. Míč jsme dokázali udržet jen velmi málo, neboť soupeř přešel na presink. Naše pevná však odolávala, plouživku dokonce vyslal Levčík, po něm i Blažej. Brankář Luis Amado však neměl starosti.

Španělskou bezradnost ukončil ve 23. minutě Javi Rodriguez. Utancoval Blažeje a pod břevnem našel volné místo Krayzelovy branky. Vyrovnat mohl Kamenický, ale trefil jen španělského golmana.

Obhájci mistrovského titulu se uklidnili. Situace nám však velela být aktivnější, úpěnlivá defenzíva už postrádala užitek. Vysunuli jsme se, narazili na pevný šik, který nešlo probít. Naopak protivník měl otevřenější prostor, kapitán Julio ostře napřáhl z úhlu, avšak vedle.

Španělé kontrolovali stav utkání, z pohody ji mohla vyvést tvrdá Marešova střela, avšak obrovitý Luis Amado se nenechal zaskočit. Z přímého kopu donutil brankáře Kreyzla nadvakrát likvidovat pohromu Torras.

Pak jsem se osmělili my. Do rychlého kontru se dostal Blažej, tvrdou ránu vyslal Levčík, ale španělský gólman byl pokaždé na místě. Obranu soupeře nepropálil Kamenický, který jako kapitán bral na sebe odpovědnost při zakončení.

Minuty ubíhaly, zbývala poslední čtvrtina utkání. Mistři světa cítili vratkost výsledku, my se snažili dosáhnout na lepší výsledek. Ale ani Mareš neuspěl. Po ztrátě míče však fauloval, signál rozehrál Kike a Javi Rodriguez stál úplně volný u naší pravé tyče. Skoroval podruhé osm minut před koncem.

Nebylo už vůbec co ztratit. Do šance se dostal Mareš. Španělé však už byli na koni. Hbitou kombinací nám odmítali půjčit balon, hlídali si ubíhající čas. Sice jsme zvýšili aktivitu a natlačili se víc před jejich branku, avšak bez gólového využití. Příležitost se naskytla z přímého kopu do faulu Torrase na Kamenického. Postižený místo bomby zvolil přihrávku, Blažej však klepl míč jen do tyče. Byla to určitě největší šance našeho týmu.

Iniciativu opět převzal soupeř, který nechtěl dopustit komplikace. Výborně pálil Orol, jenž se pokusil chytrým obloučkem přehodit našeho brankáře. Přišel závěrečný tlak českého výběru, do pole se stále víc vysouval i brankář Krayzel. Španělé jsou ovšem vyspělý tým, věděli, jak hru odsunout do bezpečí. Orol se dokonce dostal do dobré pozice, ale Krayzel byl pozorný, stejně jako při ráně Kikeho. Utkání se pak dohrálo v poklidu.

Dvoubranková porážka s obhájcem titulu jistě není ostuda, byť ji k ní přiblížila především pečlivá defenzíva. „Musím sportovně přiznat, že soupeř byl lepší a moc nám toho nedovolil,“ řekl po utkání trenér Michal Stříž. „Jen mě mrzí, že jsme nevstřelili za stavu 0:2 kontaktní branku a Španěly tak nepotrápili,“ vzpomenul na Blažejovu tyč.

nic
   Rok 2004
Nizozemsko ... 2-3
17.05.2004 - přátelské
Nizozemsko ... 2-1
18.05.2004 - přátelské
Slovensko ... 5-4
21.09.2004 - turnaj
Polsko ... 8-0
22.09.2004 - turnaj
Rusko ... 3-4
19.10.2004 - přátelské
Rusko ... 5-0
20.10.2004 - přátelské
Kuba ... 7-1
20.11.2004 - přátelské
Thajsko ... 2-1
22.11.2004 - MS 2004
Austrálie ... 5-0
24.11.2004 - MS 2004
Brazílie ... 1-4
26.11.2004 - MS 2004
Španělsko ... 0-2
28.11.2004 - MS 2004
Portugalsko ... 4-8
29.11.2004 - MS 2004
Itálie ... 0-3
01.12.2004 - MS 2004
Statistika roku
zápasů s tabulkou, střelci a vyloučenými.