Do města ležícího mezi Ostravou a Opavou zamíří nejlepší týmy v kategorii U11, které podpoří i legendy Baníku Verner Lička a Pavel Michálik. Společně se určitě těší na vždy očekávaný duel jejich Baníku se Spartu, který se odehraje v základní skupině A.

Dosavadních pět turnajů mělo pět různých vítězů, pražskou a brněnskou Spartu, Hradec Králové, Baník Ostrava a naposledy ve Vysokém Mýtě Sigmu Olomouc. V Hlučíně tak všichni budou zvědaví, jestli některý z klubů přidá letošní druhou výhru nebo naopak i šestý finálový turnaj bude mít rozdílného vítěze.

Velkým tahákem základních skupin bude vždy pořádně nažhavené utkání mezi Spartou Praha a Baníkem Ostrava. Oba kluby už mají po jednom turnajovém triumfu a cítí příležitost dosáhnout v Hlučíně na zisk další cenné trofeje. Palce klukům z Ostravy budou určitě držet i legendy Baníku Verner Lička a Pavel Michálik, které přijedou do Hlučína podpořit nejen svůj milovaný klub, ale i všechny ostatní nadějné fotbalisty. V

erner Lička patřil v 70. a 80. letech minulého století k obávaným střelcům, když za svou kariéru dal více než 100 ligových a později se stal i úspěšným trenérem. Pavel Michálik byl jako hráč známý pod nesprávně uváděným jménem Pavol Michalík. Ale ani to nic nemění na jeho mimořádných brankářských kvalitách. Společně s Vernerem Ličkou byl Michálik v letech 1976, 1980 a 1981 u tří z celkových čtyř mistrovských titulů Baníku Ostrava.

Planeo Cup je pro všechny kluky příležitostí potkat se s týmy, na které po celou sezónu ve svých soutěžích nenarazí. Obzvlášť naděje z menších klubů ŽĎAS Žďár nad Sázavou, Tempo Praha, FK Benešov, 1. SC Znojmo, Admira Praha, Spartak Kbely, Meteor Praha VIII, FC Písek nebo i domácí Hlučín si tak zahrají proti týmům z horních pater českého fotbalu jako jsou Sparta, Baník, Slovácko, Sigma Olomouc nebo Teplice. Navíc v parádní atmosféře, na skvěle připraveném trávníku a za účasti legend českého fotbalu.

Většina osobností let minulých současným nadějím českého fotbalu tak trochu závidí, protože v dobách jejich začátků se podobné turnaje nehrály. „Nejdřív jsem mydlil fotbal za barákem v Náchodě a začal jsem hrát až od devíti let. Pro kluky je to nejlepší, co mohou mít. Jezdí s nimi rodiče, mají velkou fanouškovskou základnu, fandí jim a pro kluky je to jen dobře. Plno kluků má talent, ale až čas ukáže, jak s tím talentem naloží a jak budou pracovat. Hodně kluků umí s balonem, umí vystřelit, udělat kličku a jsou opravdu šikovní,“ hodnotí Planeo Cup bývalý respektovaný střelec mj. Hradce Králové, Sparty, Kaiserslauternu, Basileje nebo Salcburku i národního mužstva Vratislav Lokvenc.

V Hlučíně se završí i velice úspěšný ročník pro domácí SK FC Hlučín, který se dokázal prosadit do tří finálových turnajů a ve hře budou v domácím prostředí i místí kluci v kategorii U11.

Navážou tak na finálové účasti svých mladších kamarádů z týmů U8 a U9. Osmiletí zvládli velmi pěkně o minulém víkendu svůj finálový turnaj ve Vysokém Mýtě, když vyhráli Stříbrnou skupinu a skončili na 9. místě. Tým devítiletých obsadil před dvěma týdny v Lázních Bohdaneč 18. příčku. Družstvo, které nastoupí do finálového turnaje U11 se v základní skupině může těšit na duely se Zbrojovkou Brno, FC Písek a třemi pražskými kluby Admirou, Spartakem Kbely a Meteorem Praha VIII.

Základní skupiny finále kategorie hráčů do 11 let
Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
Tempo Praha FK Pardubice FK Příbram Admira Praha
SFC Opava FC Slovácko 1. SC Znojmo Zbrojovka Brno
AC Sparta Praha MFK Chrudim FA Jablonec Spartak Kbely
Baník Ostrava Vysočina Jihlava Sigma Olomouc SK FC Hlučín
FC Hradec Králové FK Benešov FK Teplice Meteor Praha VIII
ŽĎAS Žďár nad Sázavou H. Slavia Kroměříž Dyn. Č. Budějovice FC Písek
Finálové turnaje
U13 27. - 28. 4. 2024 Kuřim Vítěz: AC Sparta Praha
U12 4. - 5. 5. 2024 Uničov Vítěz: FC Hradec Králové
U10 18. - 19. 5. 2024 Kroměříž Vítěz: FC Baník Ostrava
U9 25. - 26. 5. 2024 Lázně Bohdaneč Vítěz: FC Sparta Brno
U8 1. - 2. 6. 2024 Vysoké Mýto Vítěz: SK Sigma Olomouc
U11 8. - 9. 6. 2024 Hlučín  

Foto: Josef Štěpán