Dodavatelé

TVCOM

Společnost TVCOM s.r.o. zajišťuje komplexní streamovací služby pro své klienty a to od výroby - produkce, přes zpracování až po samotnou distribuci online videopřenosu pro koncového uživatele. Dále provozuje od roku 2007 videoplatformu www.tvcom.cz a za tuto dobu realizovala více jak 120 000 online video přenosů s více jak 30 druhů sportu.  

Má, podobně jako největší poskytovatelé VOD obsahu či jiných streamovacích služeb, kompletní infrastrukturu ve společnosti České Radiokomunikace a.s. Obsah je kódován do formátu H.265, H.265, DASH a HLS, které pokrývají potřeby všech zobrazovacích platforem a prohlížečů. 

Platforma nemá žádné kvantitativní omezení co do počtu souběžně kódovaných streamu ( nejvíce bylo realizováno 250 souběžných streamu) a rovněž nemá žádná omezení co do počtu uživatelů. 

Součástí komplexního řešení jsou tři platformy:

 • Webová: www.tvcom.cz
 • Mobilní: dostupná na App Store a Google Play
 • Smart TV aplikaci pro všechny OS  

Produkce: 

 • Natáčení online přenosu lze realizovat na www.tvcom.cz 2 způsoby:
  • Digitální kamerou, přes grabovací kartu do PC nebo NTB. TVCOM  vlastní SW encoder který zpracuje obraz a další data a odesílá video soubory k dalšímu zpracování na dedikované servery.
  • Prostřednictvím  vlastněné AI kamerové inteligence, nebo jakékoliv jiné AI kamerové inteligence jiných dodavatelů. 

Zpracování a distribuce videoobsahu: 

 • Všechna videa jsou archivovaná ve strukturované databázi archivu. Kde je možné filtovat:
  • Ročník
  • Datum
  • Soutěž
  • Tým
 • Zajišťuje rovněž vysílání na všechny sociální sítě dle potřeb zadavatele. 

 

VEO Technologies 

Veo je komplexní, přenosná audiovizuální platforma maximálně automatizovaná a dostupná pro možnost využívání napříč sportovními úrovněmi bez nutnosti obsluhy během natáčení. Šetří čas a eliminuje chyby způsobené lidským faktorem. Smyslem VEO je poskytnout nástroj pro analýzu sportovního výkonu trenérům, se snadnou interakcí s hráči, zároveň jednoduchou možností týmové a klubové prezentace formou sdílení na webech a sociálních sítích. Platforma nabízí také Live Streaming. 

Sdílení nahrávek také poskytuje rychlou zpětnou vazbu například rozhodčím, svazům a jejich komisím. Velkou výhodou je možnost dohledání situací mimo těžiště hry. Kamera snímá celý prostor hrací plochy ve 180°, TV zobrazení je následně vytvářeno pomocí AI vyvinuté společnosti VEO Technologies. Výsledná nahrávka navíc obsahuje označení a seznam nejdůležitějších momentů, (začátky / konce poločasů, góly, střely, rohové, přímé a pokutové kopy, rozehrávky od branky).  

Kamera je flexibilní, snadno přenosná a na baterii, není potřeba žádného externího připojení pomocí kabelů. Díky dodávanému stativu je samostatně stojící, není fixovaná a závislá na pevných konstrukcích.  

Nahrávky se ukládají do interní paměti kamery, po připojení kamery k internetu se nahrávka automaticky přesune do Veo účtu zákazníka. Internetové připojení je možné prostřednictvím wifi, kabelem, nebo datovou SIM vloženou do slotu přímo v kameře. V dosahu wifi signálu kamery, lze také na smartphone, nebo tabletu, sledovat nahrávku a vracet se k momentům přímo během utkání. (Instant Playback). 

Účet zákazníka je dostupný online a neklade žádné speciální nároky na HW zařízení. Nahrávky jsou tak dostupné po celém světě. Účet obsahuje uložiště nahrávek a Veo přehrávač s mnoha funkcemi. Rozšířené funkce jsou Analytické funkce, které zobrazují různé metriky utkání v interaktivních grafech a Live streaming prostřednictvím aplikace Veo Live, nebo vysíláním mimo platformu Veo, například TvCom.