Jde o dvacátou hvězdu, která zde byla odhalena. Ocenění slovenský rodák obdržel na nedělním vyhlášení ankety Puma Fotbalista roku.

Karol Dobiaš nebyl u slavnostního uvedení v sídle Fotbalové asociace České republiky poprvé, protože jedna z dříve umístěných hvězd je věnována mistrům Evropy z roku 1976. Individuální ocenění ale slovenského rodáka, který má dávno již také české občanství, zjevně potěšilo. Zvláště, když se porozhlédl po sále, kde je vystavena spousta fotografií jeho předchůdců a rovněž artefaktů z historie českého a československého fotbalu.

Dobiaš se cítí dodnes především Čechoslovákem, fandí i oběma reprezentačním výběrům. Ale sám připouští, že dnešní fotbal se proti jeho éře hodně změnil. „Já prožil skvělé chvíle v Trnavě, v Bohemians i národním týmu. Jsem mistrem Evropy, hrál jsem na mistrovství světa a jsem rád, že jsem si na závěr kariéry mohl zahrát také v zahraničí,“ shrnul vlastní bohatou kariéru, která čítá 67 reprezentačních utkání.

„Jsem rád, že mezi mnohými dalšími legendami našeho fotbalu je už také vaše jméno. Možná, že jste zde mohl odhalovat svoji hvězdu již dříve, ale rozhodně sem patříte a já vám k tomu ještě jednou gratuluji,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Karol Dobiaš vstřelil v reprezentačním dresu šest gólů, byť ten nejslavnější ve finále ME 1976 proti Německu je dodnes kuriozitou a rád na něj zavzpomínal.

Vše ve fotbale jsem dělal pravou nohou, ale tady jsem z nouze poslal míč na branku levačkou a byl z toho gól. Dodnes si ze mě můj velký kamarád Tonda Panenka dělá legraci,“ svěřil se muž, který reprezentační kariéru otevíral i uzavíral se Švýcarskem, s kterým se ve čtvrtek střetnou Češi v Lize národů UEFA.

V národním týmu mu nyní sice chybí typický špílmachr, ale fandit bude českému výběru v zápasech Ligy národů stejně usilovně jako dříve.

Měl jsem v týmu svého oblíbence Alexe Krále, tak snad se zase vrátí k dřívějším výkonům,“ prozradil internacionál, komu ze svěřenců Jaroslava Šilhavého drží palce přece jen o trochu více než ostatním.