Svou hvězdu v Síni slávy FAČR má pět týmů a osmnáct jednotlivců. Nejnověji přibyla ta se jménem Miroslava Kadlece.

„Když vidím ty hvězdy a osobnosti, mezi které jsem se dostal, tak jsem poctěn a moc si toho vážím. Měl jsem štěstí, že jsem hrál fotbal v odbobí výjimečných hráčů a trenérů, ať už to bylo na mistrovství světa 1990 nebo mistrovství Evropy 1996. To jsou zážitky, na které nezapomenu,“ uvedl Miroslav Kadlec.

„Je legendou českého fotbalu. Byl to správný kapitán, který proměnil rozhodující penaltu v semifinále mistrovství Evropy. A zapomenout nejde ani na mistrovství světa 1990. Hvězdu v Síni slávy má naprosto oprávněně,“ doplnil předseda FAČR Petr Fousek.

Český fotbal uvádí osobnosti ze své historie do Síně slávy od roku 2006. O devět let později vznikl v novém sídle asociace důstojný sál, ve kterém jsou hvězdy umístěny.

První uvedenou osobností byl Josef Masopust. V Síni slávy jsou i úspěšné týmy z české fotbalové historie – vicemistři světa 1934 a 1962, mistři Evropy 1976, vicemistři Evropy 1996 a mistři Evropy do 21 let z roku 2002. Loni byla mezi fotbalové legendy uvedena první žena Eva Haniaková.

Miroslav Kadlec uveden do Síně slávy českého fotbalu

Miroslav Kadlec uveden do Síně slávy českého fotbalu