Sparta během finálového turnaje ani jednou neprohrála a body ztratila jen po dvou remízách. V základní fázi hrála 5:5 se Žďárem nad Sázavou a ve Zlaté skupině, kde už se bojovalo o medailové pozice, si připsala nerozhodný výsledek 3:3 s Admirou Praha.

Klíčovým duelem byla pro Spartu výhra nad Zbrojovkou Brno 3:0. Letenští ve Zlaté skupině dostali jen čtyři góly, tři v už zmiňovaném utkání s Admirou a pak jeden při vítězství 7:1 od Hradce Králové. Sparta nasbírala celkem 19 bodů a druhá Zbrojovka pak skončila o bod za ní druhá. Bronzová příčka patří 1. SC Znojmo.

„Nejvíc si ceníme vítězství s Baníkem Ostrava, protože to byl jeden z nejvíc silových soupeřů na turnaji. Ale jsme smutní ze zápasu s Admirou, protože jsme jim za stavu 3:1 darovali dva góly a výsledek byl 3:3. U našich trenérů jsme moc spokojení s jejich radami, které se nám můžou hodit do budoucna,“ svěřili se svými dojmy kluci ze Sparty, kteří se přidali s prvenstvím pro svůj klub k týmu U13.

Ve vítězném týmu nastupoval i syn bývalého hráče Bohemians, Liberce, Sparty i Slavie Karola Kisela Kai. Někdejší slovenský reprezentant, který se usadil v Česku a věnuje se práci hráčského agenta, počínání svého nástupce pečlivě monitoroval.

„Je krásné sledovat kluky, nejenom jeho, ale celý tým. Náramně se pod trenéry Kracíkem, Dvořákem a Milnerem posouvají, když vyhráli dokonce i mini Euro, kde porazili Ajax nebo pak ve finále FC Porto. Takže musím říct, že za ten rok, co jsme byli naposledy na Planeo Cupu, tak se náramně zlepšili a je to samozřejmě radost. Jsou to pořád jen kluci, mají před sebou dlouhou jízdu, ale i tyto malé věci potěší,“ podělil se o své dojmy Karol Kisel.

Do Hlučína zavítal i bývalý reprezentant a hráč Baníku Ostrava Martin Lukeš, který vyhledává pro klub svého srdce talenty. „Byl jsem na finále v Kroměříži a bylo to paráda. Tak jsem očekával, že to bude stejné i tady, ale předčilo to má očekávání. Jsem tady jako skaut Baníku Ostrava. I když tady ti kluci jsou malincí nebo ještě hodně mladí na to, aby se přetahovali do Baníku, tak je dobré vědět o těch nejlepších a je tady spousta hodně šikovných hráčů,“ nešetřil chválou Martin Lukeš, který se pyšní i zajímavou bilancí v národním týmu, za který nastoupil dvakrát a dal dva góly.

Ve svém rodném Hlučíně nemohl chybět mezi fotbalovými osobnostmi Verner Lička. Bývalý kanonýr Baníku a pak trenér přidal i vzpomínku ze svých fotbalových začátků.

„Bylo to na tomhle místě, přesně na tomto hřišti. Dokonce jsem se s mým tátou, když mi bylo asi 5 roků, zúčastňoval výstavby stadionu. Tenkrát byli jenom žáci, takže byly mezi hráči velké výškové rozdíly a moje první utkání bylo v 11 letech 25. října 1965 proti Hati, prohráli jsme 2:5 a naše branky dal můj bratranec Manfred Sikora a Míra Topinka. Mám to pořád v hlavě,“ vysypal z rukávu fakta ke svému prvnímu utkání v životě v místě posledního letošního finálového turnaje Planeo Cupu Verner Lička.

PLANEO CUP 2024 - KATEGORIE U11 – KONEČNÉ POŘADÍ
1. AC Sparta Praha 19 bodů
2. FC Zbrojovka Brno 18 bodů
3. 1. SC Znojmo  12 bodů
4. FC Slovácko 11 bodů
5. FK Pardubice 9 bodů
6. FC Hradec Králové 5 bodů
7. 1.FK Příbram 3 body
8. FK Admira Praha 2 body
Nejlepší hráč Nejlepší střelec Nejlepší brankář
Matyáš Matušovič - MFK Havířov Matteo Špinar - 1. FK Příbram Alex Mynář - FC Baník Ostrava
Finálové turnaje
U13 27. - 28. 4. 2024 Kuřim Vítěz: AC Sparta Praha
U12 4. - 5. 5. 2024 Uničov Vítěz: FC Hradec Králové
U10 18. - 19. 5. 2024 Kroměříž Vítěz: FC Baník Ostrava
U9 25. - 26. 5. 2024 Lázně Bohdaneč Vítěz: FC Sparta Brno
U8 1. - 2. 6. 2024 Vysoké Mýto Vítěz: SK Sigma Olomouc
U11 8. - 9. 6. 2024 Hlučín Vítěz: AC Sparta Praha

Foto: Josef Štěpán

Pohár mládeže FAČR Planeo Cup - finále kategorie hráčů do 11 let (Hlučín, 2024)

Pohár mládeže FAČR Planeo Cup - finále kategorie hráčů do 11 let (Hlučín, 2024)