Jednalo se o neformální setkání, jehož cílem bylo ocenit přínos našich bývalých reprezentantů a poděkovat jim za to, jak Českou republiku reprezentovali a stále reprezentují. Celý večer zahájil předseda fotbalové asociace, pan Petr Fousek.

„Setkání s bývalými reprezentanty by mělo patřit k bontonu každé vyspělé asociace, za kterou se považujeme. Český dům jsem otvíral a atmosféra tady je vždy skvělá. Večeře je takovým poděkováním našim legendám, kterých si jako asociace velmi vážíme. Zároveň jsem rád, že se tu s nimi můžu potkat a můžeme si popovídat,“ řekl Fousek.

FAČR podporuje i Nadaci fotbalových internacionálů, kde jsou sdruženi všichni bývalí reprezentanti, kteří se setkávají při příležitosti řady dalších akcí asociace.

Předseda FAČR hned v úvodu pogratuloval Miroslavu Kadlecovi, který nedávno oslavil 60. narozeniny, předal mu podepsaný dres od současného kádru a samozřejmě nesměl chybět ani dort.

„Nečekal jsem to, z gratulace jsem byl překvapený. Jinak si to užívám, je to krásné místo a celá večeře je perfektní. Teď doufám, že utkání se nám podaří a postoupíme. Důležité zápasy umíme,“ věří před středečním duelem Kadlec.

Přítomni byli tentokrát především účastníci šampionátů z let 1996 (stříbro) a 2004 (bronz).

„Musím poděkovat za pozvání. Jsem moc rád, že FAČR tuhle akci zorganizoval. Jsou tady kluci, se kterýma jsem hrával i ti, na které jsem se koukal v televizi, takže já si to tady hrozně užívám. Jsem rád, že ten pro nás rozhodující zápas se bude hrát právě v Hamburku,“ řekl Marek Heinz, který ve městě našeho base campu několik let žil.

Hlavním, ale nikoliv jediným tématem byl samozřejmě fotbal. Českou reprezentaci čeká klíčový zápas ve skupině proti Turecku, kde bude hrát o postup. Legendy z řad bývalých fotbalistů samozřejmě nebudou chybět ani u toho a držet našemu týmu pěsti.

Večeře pro partnery a legendy českého fotbalu v Centropol Českém Domě

Večeře pro partnery a legendy českého fotbalu v Centropol Českém Domě