Premiéru na letošním AMS odehráli čeští reprezentanti proti obhájcům titulu z Brazílie. Kanárci začali úřadovat už ve 3. minutě, kdy se po šťastném gólu ujali vedení. Vysoké sebevědomí a touha hrát přespříliš efektně se ovšem borcům ve žlutých dresech vymstila zhruba po čtvrthodině hry. Při vysunutém napadání byl za svou aktivitu odměněn Jaroslav Zápotocký, který nejprve odebral soupeři balón a následně utaženou ranou vyrovnal na 1:1. Česká radost ale trvala jen pár minut, neboť v závěru úvodního dějství se dokázala dvojice brazilských hráčů prokombinovat až před Jana Žežulku, který už byl krátký na krásné zakončení protivníka.

Ve druhém poločase měli Češi několik příležitostí na opětovné dorovnání skóre, nicméně soupeř potvrdil svou zkušenost a především jihoamerickou kreativitu. Ve 28. minutě se ujal míče jeden z Brazilců, po krásné individuální akci se zbavil bránícího hráče a překonal i padajícího Adama Vondráčka, jenž nahradil po výměně stran Jana Žežulku. Český výběr neměl co ztratit a v závěru vsadil na hru bez brankáře. Ani více než 5minutová power play ale vytouženou branku nepřinesla a v předposlední minutě došlo pouze ke konečné úpravě skóre ze strany Brazílie.

Přestože nedokázali vykročit vítězně, trenér Salák své svěřence za předvedený výkon chválil. „Do turnaje jsme chtěli dobře vstoupit, což se nám i přes porážku podařilo. Jsem spokojený s nasazením hráčů a věřím, že nabité sebevědomí po dobrém výkonu přetavíme ve vítězství s Ománem, které bude pro postup ze skupiny klíčové,“ zhodnotil duel šéf české střídačky.

Druhý zápas v základní skupině odehraje Česko proti Ománu ve středu od 10:15 hodin. Utkání můžete sledovat živě zde.