Fotbal je nejpopulárnější a nejrozšířenější sport na světě. Po celé Zemi ho hrají pravidelně stovky miliony lidí, kterým přináší radost a úsměv do tváří. Fotbal může hrát prakticky kdokoliv, nezáleží na věku ani aktuální fyzické kondici. Staň se i ty fotbalistou!

Popularita fotbalu je do značné míry způsobena tím, že ho může díky jednoduchosti pravidel hrát každý. K hraní fotbalu stačí prakticky pouze míč, a proto se hraje i na nejodlehlejších místech planety.

Jenom v České republice je registrováno více než 350 tisíc fotbalistů a fotbalistek, kteří hrají ve více než 3000 klubech

Pokud chcete začít s fotbalem a nebo chcete, aby vaše dítě začalo hrát fotbal, nejlepší způsob je podívat se na kluby v bezprostřední blízkosti vašeho bydliště. K tomu můžete využít Mapu klubů na našem webu, kde zároveň u každého klubu naleznete i kontakt na jeho představitele. 

Další možností je napřímo kontaktovat Grassroots trenéry mládeže v jednotlivých krajích nebo městech. Tito licencovaní trenéři FAČR Vám mohou pomoci s výběrem klubu a s případným kontaktováním zástupců daného klubu. Krajské Grassroots trenéry naleznete ZDE, okresní Grassroots trenéry naleznete ZDE.

Každý rok se navíc velké množství klubů po celé republice zapojuje do projektu Měsíc náborů. Měsíc náborů je akce Fotbalové asociace České republiky, zaměřená na děti předškolního věku a prvních stupňů ZŠ. Takto starým dětem dává možnost přijít na nejbližší fotbalové hřiště a vyzkoušet si jak fotbalové, tak všeobecné sportovní disciplíny. Více o projektu naleznete na webu www.mujprvnigol.cz.

Fotbal již zdaleka není pouze sportem pro kluky. Stále větší oblibu má i mezi dívkami, které se také chtějí se svými kamarády a kamarádkami dělit o radost ze vstřelených gólů. Fotbal organizovaně hraje již více než 20 tisíc hráček po celé republice. Stále častěji vznikají kluby, které jsou ryze dívčí. Pokud ve svém okolí podobný klub nemáte, rozhodně to nevadí. Naprosto běžně totiž dívky hrají i v chlapeckých týmech.