Nejvyšší česká soutěž mužů se tak bude hrát v osmi týmech. Titul obhajuje BS Slavia Praha, která v loňském napínavém finále přetlačila BS Villagers Uherské Hradiště. Nejvyšší ambice budou mít určitě také BS Bohemians Praha 1905 a bezpochyby i další celky.

Minulý ročník Fortuna Beach Soccer League se odehrál v šesti týmech. K nim letos přibyli dva nováčci: Sparta Praha a SK Bosnia Online EU Teplice, kteří si účast zajistili v rámci Amatérských turnajů. Vedle nich se v akci představí šestinásobný mistr BS Bohemians Praha 1905, trojnásobný vítěz BS Ladronka Praha, rovněž trojnásobný vítěz a zároveň obhájce BS Slavia Praha, loňský finalista BS Villagers Uherské Hradiště a dále také BS Dukla Praha a česká reprezentace do 20 let.

Základní část se letos bude hrát systémem každý s každým, všechny týmy tedy odehrají po sedmi zápasech. Kompletní program základní části by se měl odehrát v rámci dvou víkendů (22. – 23. června a následně 13. – 14. července). A jak už jsme si v posledních letech zvykli, čtveřice nejlepších si zajistí postup do Final Four. To se odehraje 20., nebo 21. července před kamerami ČT sport.

Pojďme se ještě podívat na loňský ročník. V základní části naprosto kralovali hráči Bohemians, kteří vyhráli všech deset zápasů a bez ztráty bodu s impozantním skóre 78:26 šli do Final Four. Jenže už v semifinále narazili na Slavii, která se protrápila základní části a překvapivě postoupila až ze čtvrtého místa. Už před startem Final Four tedy bylo jasné, že se po pěti letech podívá do finále jiný tým než právě tahle dvojice.

Slavia nakonec v semifinále udolala Bohemians 3:2. Ve druhém semifinále se radovali „Vesničani“ z Uherského Hradiště, kterým ve Final Four výrazně pomohl peruánský reprezentant Billy Velezmoro, který zařídil výhru 6:5 proti Ladronce čtyřmi góly. „Klokani“ brali alespoň bronz, když v propršeném utkání zdolali Ladronku. Finálový duel došel až do prodloužení, ve kterém o třetím titulu pro Slavii rozhodl Lukáš Trampota.

Nejlepším hráčem loňské sezony se stal Jakub Pekárek ze Slavie, který si následně na začátku nového roku odnesl i cenu pro nejlepšího plážového fotbalistu roku. David Radosta (Bohemians) nasázel úžasných 24 gólů ve 12 zápasech a bezkonkurenčně ovládl tabulku střelců. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl jeho spoluhráč Patrik Malina.

Novou sezonu Fortuna Beach Soccer League odstartuje v sobotu 22. června od 10 hodin duel mezi BS Ladronka Praha a českou reprezentací do 20 let. Následně se v akci představí obhájci ze Slavie proti nováčkovi z SK Bosnia Online EU Teplice. V rámci prvního hracího víkendu dojde také na souboj nováčků či na duel mezi Bohemians a Villagers.

Na programu je hned osm zápasů v sobotu a dalších sedm v neděli. Fortuna Beach Soccer League následně bude pokračovat o víkendu 13. a 14. července, tedy týden před Final Four. Pokud nemůžete dorazit přímo do Beach-arény, můžete všechny zápasy sledovat v přímých přenosech na platformě tvcom.cz.

Kompletní rozpis zápasů najdete ZDE.