Na devátém ročníku se sešlo 16 nelepšících týmů, které sehrály 38 kvalitních utkání. Turnaj podpořil nový partner českého fotbalu, společnost PENNY, což celému turnaji dodalo na atraktivitě. 

„Oceňuji organizaci celého turnaje, pro nás veterány je to krásný zážitek, zahrajeme si v krásném areálu, ostatní kluci jsou stejně nadšení jako náš tým, Sokol Semín, celý turnaj si užíváme,“ řekl René Živný, předseda Pardubického krajského fotbalové svazu

Na trávnících jsme mohli vidět bývalé ligové fotbalisty i futsalisty v čele s Václavem Kolouškem, který svůj tým, Lázně Bohdaneč, dovedl až k titulu mistra ČR.

Možnost hrát fotbal po celý život je jednou z cest Fotbalové asociace a veteránské soutěže jsou jednou z cest, jak hráče u fotbalu udržovat i ve zralejším věku.

„Máme za sebou 9. MČR veteránského fotbalu, které má rok od roku větší kvalitu. Můžeme vidět na trávníků renomované bývalé ligové fotbalisty a tento turnaj krásně spojuje sociální a sportovní aspekt a je v souladu s naším hlavním cílem, a to umožnit hrát fotbal všem, v jakémkoliv věku,“ řekl Lukáš Doležal, manažer sociálních projektů a udržitelnosti FAČR.

Suverénním vítězem turnaje se stali fotbalisté Lázní Bohdaneč z Pardubického KFS, kteří v základní části obdrželi pouze jednu branku. Pod vedením bývalého reprezentanta Václava Kolouška a nejlepšího střelce turnaje Radka Bukače, ovládli skupinu bez ztráty bodu, ve čtvrtfinále si hladce poradili 5:1 s výběrem OFS Klatovy, v semifinále zdolali v penaltovém rozstřelu silný tým Slovan Hrádek nad Nisou (Liberecký KFS), finálové utkání s Polankou nabídlo drama, kdy hráči Lázní Bohdaneč museli zápas otáčet ze stavu 0:1.

Závěrem turnaje s pohárem v rukou, deklarovali hráči Lázní Bohdaneč vůli obhájit titul mistra ČR. Zda se jim to podaří, či nějaký kraj sestaví ještě kvalitnější výběr a titul jim uzme, uvidíme na již v pořadí 10. ročníku MČR veteránského fotbalu, který se odehraje již tradičně v červnu roku 2025.

Čtvrtfinále      
Lázně Bohdaneč – OFS Klatovy 5:1
Světlá nad Sázavou – Polanka nad Odrou 1:2         
Vlašim/Benešov – FK Slovan Rosice 1:3     
Slovan Hrádek nad Nisou – FC Přerovsko 0:0, 2:1 pen.

Utkání o 9. – 10. místo
TJ Sokol Semín – FK Junior Strakonice 3:2

Utkání o 11. – 12. místo
SK Ďáblice – FC Nový hradec Králové 1:2

Utkání 13. – 14. místo
FK Slavoj Žatec – Fotbal Studénka 1:2

Utkání 15. – 16. místo
SK Motorlet Praha – SK Baťov 3:2

Semifinále
Lázně Bohdaneč – Slovan Hrádek nad Nisou 1:1, 2:1 pen.
Polanka nad Odrou – FK Slovan Rosice 0:0, 3:1 pen.

Utkání o 5. – 6 místo                
FC Přerovsko – Bohemia Světla nad Sázavou 3:3, 2:1 pen.

Utkání o 7. – 8 místo                
OFS Klatovy – Vlašim/Benešov 1:3

Utkání 3. – 4. místo                                                      
Slovan Hrádek nad Nisou – FK Slovan Rosice 3:0

Finále
Lázně Bohdaneč – Polanka nad Odrou 2:1