Pohár Josefa Šurala se hraje vždy v průběhu celé sezony. Přes základní kola s došlo až k semifinálovým kolům, ze kterých postoupily týmy z Prahy a ze středu Čech, díky moravskému semifinále si postup zajistily Zlínský KFS a také tým reprezentující Bratislavský FZ.

Přestože v následujících dnech bude vrcholit teprve třetí ročník Poháru Josefa Šurala, získal tento turnaj za dobu své existence velmi dobrou pověst.

„Ze strany krajů, okresů, klubů i Grassroots trenérů slyšíme na turnaj velkou chválu a reakce jsou opravdu velmi pozitivní. Je vidět, že tento formát turnajů velmi dobře rozšířil portfolio akcí, které Fotbalová asociace České republiky organizuje. Naším cílem bylo zaměřit se na fotbalisty dorosteneckého věku, kde dlouhodobě dochází k největšímu úbytku aktivních fotbalistů. My i díky takovým turnajům objevujeme nové zajímavé fotbalisty, dáváme každému talentu šanci,“ říká technický ředitel FAČR Erich Brabec.

Pohár Josefa Šurala je určený pro krajské výběry fotbalistů, kteří hrají maximálně na úrovni krajského přeboru dorostu. Již během prvních dvou ročníku se objevilo hned několik nových fotbalistů, kteří v následujících měsících začali nastupovat v nejvyšších dorosteneckých soutěžích.

„Z našeho výběru Pardubického KFS přešli do vyšší soutěží například Michal Kosina, který hraje nejvyšší dorosteneckou ligu za FK Pardubice. Českou ligu dorostu za Chrudim pak hraje Jakub Kudlačík a také další hráči usilují o to, aby se posunuli výše. Hned několik dalších fotbalistů pak nastupuje již v týmech dospělých,“ vypočítává Grassroots trenér mládeže Pardubického KFS Jiří Kovárník.

„Na jihu Čech hrál za výběr Jihočeského KFS mongolský fotbalista Tuguldur Gantogtokh z Meteoru Tábor. Poté si ho vytáhlo Dynamo České Budějovice, za které hraje v kategorii U19 a také v třetiligovém B-týmu. Jeden start má také za první mužstvo v MOL Cupu,“ dodává GTM Jihočeského kraje Pavel Pulec.

Další talenty bude možná vidět již ve středu a ve čtvrtek 12. a 13. června v Rosicích, kde proběhne finálový turnaj 3. ročníku Josefa Šurala.

Rozpis finálových utkání Poháru Josefa Šurala

12. června 2024 (Rosice)
16:30 Zlínský KFS – Středočeský KFS
16:30 Bratislavský FZ – Pražský FS

13. června 2024 (Rosice)
10:00 Pražský FS – Středočeský KFS
10:00 Zlínský KFS – Bratislavský FZ
14:30 Pražský FS – Zlínský KFS
14:30 Středočeský KFS – Bratislavský KFS