Odehraje se v Česká zbrojovka aréně na Masarykové náměstí. V akci se představí devět týmů včetně české juniorské reprezentace či „Vesničanů“, tedy ligového týmu BS Villagers Uherské Hradiště.

Deset sportů za deset dní. V programu Slováckého léta si turnaj v plážovém fotbale za poslední roky vybudoval silnou pozici a stal se jednou z nejoblíbenějších sportovních disciplín u hráčů i fanoušků. „Každý den je program nabitý sportovními aktivitami, beachové léto odstartuje populární plážový fotbal a vygraduje to turnajem profíků v plážovém fotbale,“ přibližuje za organizátory Tomáš Ohnutek.

Plážový fotbal se do programu vrací po roční pauze. „Loni se na Masarykově náměstí konal premiérově turnaj v malém fotbale na tvrdém podkladu. Byl to pokus, organizátoři se snažili o změnu a zpestření programu. Turnaj se nám podařilo naplnit, ovšem neměl takovou kvalitu. Nicméně jsme všichni rádi, že se letos uskuteční již šestnáctý ročník tohoto divácky atraktivního sportu,“ doplnil Tomáš Ohnutek.

V akci se představí celkem devět týmů, které během dopoledne odehrají základní skupiny (jedna po čtyřech týmech, druhá po pěti). Nejlepší dva z každé skupiny postoupí do semifinále a následují také zápasy o umístění. Kromě už zmíněných týmů z Fortuna Beach Soccer League se představí také celky Legendární, FC Fotbal, AC FC TJ, MVM Ploty, KAVX Team, Bálešáci a Mladé Sušice. Také je potřeba zmínit, že turnaj se odehraje na menším hřišti ve formátu 3+1.

V minulých letech se na turnaji představili také známé osobnosti. „Zahráli si zde i bývalí reprezentanti jako Michal Kadlec, Lukáš Droppa, Lukáš Sadílek či futsalový reprezentant Lukáš Křivánek,“ říká Tomáš Ohnutek. „Když to vezmu primárně po fotbalové stránce, tak je super, že tento termín je historicky zavedený, protože hodně šikovných fotbalistů, kteří hrávají vyšší soutěže nebo dříve i ligu, se většinou dokázalo urvat z mateřských klubů a zpestřit si přípravu na písku. U nás na Slovácku to má velkou prestiž. Možná i proto, že turnaj podobného typu tady není.“

Kdo podle Tomáše Ohnutka patří mezi favority letošního ročníku? „Tým Legendární, několikanásobný vítěz turnaje, který je složený z ligových futsalistů z Uherského Hradiště. Pak jsou tady domácí obhájci Vesničani a česká juniorská reprezentace, tedy týmy, které mají s pískem největší zkušenosti a moc se na ně těším, protože právě tahle mladá nastupující generace by mohla turnaj ještě více zatraktivnit a rozproudit i nejnáročnější fanoušky. Letos bude bohužel chybět dvojnásobný vítěz AVE Bar Bar, za který v minulosti hrával již zmiňovaný Lukáš Sadílek nebo Aleš Boček.“

Tomáš Ohnutek se rovněž ještě rozpovídal o domácích Villagers, kteří v posledních dvou letech získali stříbro a bronz ve Fortuna Beach Soccer League, nejvyšší soutěži v plážovém fotbale v Česku. „Kluky osobně znám, s některými dokonce hraju krajský přebor za SK Boršice. Za covidu si dokonce navezli písek k nám na hlavní hřiště, možná proto se jim začalo tak dařit a možná proto tam už nemáme správce, který dal výpověď,“ přidává v žertu.

„Je to super parta, která je enormně zapálená, hladová po úspěchu a letos je vidím opět vysoko. Byla by to pohádka, kdyby se jim to podařilo vyhrát, protože mají obrovskou nevýhodu v tom, že kluci nemají vůbec žádné zázemí,“ dodává na závěr k jejich ambicím v letošní sezoně FBSL. Po čtyřech zápasech základní části mají „Vesničani“ na kontě devět bodů a mají slibně našlápnuto k postupu do Final Four.

Kyocera AVX Cup:

Skupina A: Legendární, Bálešáci, Beach ČR U20, MVM Ploty
Skupina B: AC FC TJ, Mladé Sušice, FC Fotbal, Vesničani, KAVX Team