Vedle nich se představí také už tradičně celek BS Praha a nováčkem soutěže je DFA Roudnice nad Labem – Hrobce.

Základní část Superligy žen by se měla odehrát ve třech hracích dnech. Začíná se právě už v sobotu 15. června prvními čtyřmi zápasy, pokračovat se bude na konci měsíce o víkendu 29. – 30. června. Každý tým odehraje šest zápasů, každý s každým se tak utká dvakrát stejně jako v minulém roce.

Loni slavila titul Slavia, která se ovšem letošního ročníku nezúčastní. Pražský tým v základní části posbíral 13 bodů, o jeden bod za nimi skončili Bohemians. „Zelenobílé“ hráčky ovšem v semifinále dokonale zaskočil Hradec Králové, který i s nejlepší střelkyní ligy Zuzanou Dostálovou vyhrál 2:1. Slavia si v bitvě o finále hladce poradila s BS Praha 4:0 a ve finále dotáhla mistrovskou jízdu po výhře 4:2 nad Hradcem.

Slávistický tým s řadou reprezentantek se nyní rozpustí do ostatních celků. Jelikož se Superligy zúčastní jen čtyři týmy, všechny postoupí do Final Four, které se bude konat buď v sobotu 20. července, nebo v neděli 21. července. Záleží na jednání s Českou televizí, které aktuálně finišují.

Vše v sobotu od 10 hodin odšpuntuje duel mezi FC Hradec Králové a BS Bohemians Praha 1905, půjde o reprízu loňského semifinále. Všechny zápasy můžete v přímých přenosech sledovat na platformě tvcom.cz.

Program prvního hracího dne (sobota 15. června):

  • 10:00 FC Hradec Králové – BS Bohemians Praha 1905
  • 11:00 BS Praha – DFA Roudnice nad Labem – Hrobce
  • 12:30 FC Hradec Králové – BS Praha
  • 13:30 BS Bohemians Praha 1905 – DFA Roudnice nad Labem – Hrobce