Ve třech zápasech bylo k vidění neuvěřitelných 37 gólů. Z vítězství se nakonec radovalo ČVUT, které v závěrečném duelu nasázelo 16 branek ZČU. Všechny tři týmy se kvalifikovaly do finále, které se odehraje 27. července v Olympijském parku v Mostě.

Páteční základní část Univerzitní ligy otevřel souboj mezi ČVUT a VŠCHT. A po 16 minutách zápasu už byl na světě první hattrick, o který se postaral Adam Horák z VŠCHT. „Překvapilo mě to hodně, nejsem moc střelec. Jsem rád, že nám to tam padlo, byly to první góly, které to odšpuntovaly. Pak jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce,“ povídal.

Další trefy už se v utkání sice Adam Horák nedočkal, jeho tým ale dovedl zápas k hladkému vítězství 6:1. „Měli jsme obrovskou smůlu, na druhou stranu mě tým VŠCHT překvapil. Přišlo mi, že ty kluci to nehrají vůbec poprvé, byli fakt výborní,“ smekl před soupeřem Jan Svoboda z ČVUT. „Přejeli nás, vítězství si jednoznačně zasloužili, ale 1:6 bylo krutý…“

Vysoká škola chemicko-technologická měla velmi dobře nakročeno i ke druhé výhře, která by znamenala triumf v základní části. Proti Západočeské univerzitě v Plzni vedla po dvou třetinách 2:0, ale plzeňský celek nakonec dokázal ve třetím dějství nasázet čtyři góly. O dva z nich se postaral Matěj Kostka. „Už trochu bylo vidět, že nám ke konci došly síly,“ hodnotil porážku Adam Horák z VŠCHT.

„Měli jsme více šancí, ale nic jsme nedokázali trefit. Dvě třetiny jsme se s tím seznamovali, ve třetí jsme konečně začali proměňovat šance a neslo to ovoce,“ zmínil Pavel Váchal z plzeňské univerzity, která mohla těžit rovněž z poznatků jednoho z nejlepších reprezentantů v historii českého plážového fotbalu Jaroslava Kovaříka.

Před závěrečným třetím zápasem tedy bylo jasné, že vyhrát základní část stále mohou všechny tři týmy. Zatímco hráči VŠCHT už ovšem jen pozorovali z hlediště, na písku se děly věci. V souboji mezi ČVUT a ZČU padlo málo vídaných 24 gólů! V prvních dvou třetinách byl duel ještě vyrovnaný, skóre se přelévalo ze strany na stranu, v závěrečném dějství ovšem České vysoké učení technické rozjelo gólostroj a konečná výhra 16:8 mu nakonec vynesla vítězství v základní části.

„Využili jsme toho, co umíme, tedy zabojovat v momentě, kdy to úplně nevypadá dobře. Ukázalo se naše srdíčko, které většinou na turnajích dokážeme ukázat. Vždycky to nějak odbojujeme a pak nám to přišlo. Rozstříleli jsme se a vybrali jsme si to, co nám nešlo proti VŠCHT. Padlo nám tam úplně všechno,“ liboval si Jan Svoboda z vítězného ČVUT.

Všechny týmy se po dvou zápasech srovnaly na třech bodech, o umístění tedy rozhodovalo skóre. Díky závěrečné divoké výhře triumfovalo ČVUT (skóre 17:14) před VSČHT (skóre 8:5), plzeňská ZČU skončila třetí se záporným skóre 12:18. „Jsme rádi i za ten druhý zápas, protože jsme si to užili, dávali jsme hromadu gólů. Sice jsme jich teda dostali moc, ale to už bylo z toho, že jsme přijeli v malém počtu a už jsme tahali nohy, když jsme přijeli jen v šesti,“ doplnil Pavel Váchal ze ZČU.

Pavel Váchal se čtyřmi góly skončil na děleném druhém místě mezi střelci společně s Jakubem Záhořem z ČVUT. Osm branek, z nichž sedm vstřelil ve druhém utkání proti ZČU, nasázel David Juřík rovněž z Českého vysokého učení technického.

Univerzitní liga vyvrcholí finálovým turnajem, který se odehraje 27. července v Olympijském parku v Mostě.

Výsledky:

  • ČVUT – VŠCHT 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
  • VŠCHT – ZČU 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)
  • ZČU – ČVUT 8:16 (2:2, 4:6, 2:8)

Pořadí:  

  1. ČVUT – 2 zápasy, 3 body, skóre 17:14
  2. VŠCHT – 2 zápasy, 3 body, skóre 8:5
  3. ZČU – 2 zápasy, 3 body, skóre 12:18