Matouši, jak jste si užil Galavečer Našeho fotbalu?

Byl jsem moc rád, že jsem se mohl ceremoniálu zúčastnit a pochopitelně jsem měl i velkou radost, že jsem získal takové ocenění. Je to pro mne velká pocta a především pak motivace do další práce.  Není to ledajaká cena a budu se snažit i v budoucnu potvrzovat, že jsem jí dostal právem. 

Matouš Krulich

Matouš Krulich

FK Jablonec

  • Zápasy

    4
  • Minuty

    271
  • Góly

    1
Detail hráče

Jaký byl rok 2023 z vašeho pohledu?

První půlrok byl trochu náročnější, protože jsem měl mononukleózu a trápil jsem se tedy s nemocí. Ta druhá polovina roku byla již úspěšnější, když jsem se z italského FC Turín vracel zpět do Čech do Jablonce. Začal jsem se etablovat v chlapském fotbale a postupně jsem nakukoval do první ligy. Bylo období, kdy jsem hrál pravidelně ligu, avšak stále tam vidím velký prostor pro zlepšení, protože si myslím, že jsem mohl být mnohem aktivnější, co se týká čísel. Do nového roku si tedy beru to, že v mojí hře byla pozitiva, ale určitě také negativa. A z nich se budu snažit ponaučit. 

Je zisk takové individuální trofeje určitým závazkem do budoucnosti?

Když vidím ty hráče, kteří tuto cenu získali přede mnou, tak je to pochopitelně velká motivace. Jsou to hráči, kteří nyní pravidelně nastupují třeba v českých top klubech a nebo v německé Bundeslize. Mám k nim ještě hodně daleko, ale udělám vše pro to, abych se k nim v budoucnu přiblížil. 

Jste hráčem FK Jablonec. Jaké budou vaše plány do nového kalendářního roku?

V Jablonci bych chtěl navázat na své výkony z konce kalendářního roku. Zase se se trochu posunout dál a budu si moc přát, aby se nám v klubu dařilo hlavně výsledkově. Už na podzim jsme odehráli řadu dobrých zápasů a cílem bude, abychom se zvedli v tabulce do vyšších pater. 

A co reprezentace?

S reprezentací do devatenácti let nás čeká elitní fáze kvalifikace o mistrovství Evropy. Právě postup na EURO je jedním z našich velkých cílů. Nebude to ale jednoduché, protože z naší čtyřčlenné skupiny postupuje pouze vítěz a nás tam čekají zápasy s Itálií, Skotskem a Gruzií. Skupinu první fáze kvalifikace jsme vyhráli, tak se budeme snažit uspět i nyní.

22. Galavečer Našeho fotbalu (6. 1. 2024)

22. Galavečer Našeho fotbalu (6. 1. 2024)