Na oficiální audienci dorazili předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek, realizační tým v čele s hlavním trenérem Ivanem Haškem a za hráče kapitán Tomáš Souček, záložníci Lukáš Červ s Matějem Juráskem a brankář Vítězslav Jaroš. 

Reprezentace od státního rady pro sport města Hamburk dostala maketu plachetnice a předala mu podepsaný dres. Místní na okázalou budovu radnice vyvěsili českou vlajku, která odpoledne před příjezdem reprezentačních zástupců poutala pozornost kolemjdoucích.

Uvnitř v jednom z noblesních sálů promluvil k českému týmu radní Hamburku Christoph Holstein a také zástupkyně honorárního konzulátu.

"Máte už za sebou první zápas na turnaji s Portugalskem, který jste nešťastně prohráli v nastavení. Teď vás čekají dva zápasy tady v Hamburku a my vám držíme palce," řekl týmu Holstein.

Český celek v úterý vstoupil do šampionátu porážkou 1:2 od Portugalska v Lipsku. Další dva duely skupiny odehraje v Hamburku, kde v sobotu nastoupí proti Gruzii a o další čtyři dny později proti Turecku.

Holstein mužstvo obdaroval miniaturou plachetnice v lahvi, symbolizující severoněmecké přístavní město. Od Fouska a zástupců reprezentace na oplátku obdržel dres podepsaný všemi členy týmu. Na radnici dorazili jen čtyři hráči, zbytek zůstal na základně na severním okraji Hamburku, kde se chystá na utkání proti Gruzii.

"Jsem strašně rád, že tady mohu být. Je to krásná radnice. Cítím velkolepost toho turnaje, patří to k tomu," řekl novinářům dvacetiletý Jurásek, který je nejmladším členem Haškova výběru na šampionátu.

"Podobných akcí jsem zažil už spoustu. Při Euru jsou taková pozvání hostitelského města a přijetí reprezentace, která tam hraje, součástí tradičního bontonu. Absolvovali jsme to rádi. Je to nejen svého druhu povinnost, ale i výraz respektu k hostitelskému městu a podmínkám, které tu máme vytvořeny," podotkl Fousek.

Český tým měl před polednem uzavřený trénink na stadionu v Norderstedtu, kde se připravuje. Haškovi svěřenci už nacvičovali taktiku na Gruzínce.

"Vždy dva dny před utkáním se už chystáte na zápas, ale prozrazovat nic nebudu," podotkl s úsměvem Jurásek. "I když jsme první zápas prohráli, máme kvalitu na to, abychom z dalších dvou získali šest bodů," doplnil.

V pátek již čeká reprezentanty tradiční předzápasový trénink. Český tým jej na žádost UEFA neabsolvuje na hlavním stadionu v Hamburku, ale od 11:00 v Norderstedtu. Také Gruzínci budou mít jednotku ve svém tréninkovém centru. Duel má výkop v sobotu v 15:00.

Česko A - audience na radnici v Hamburku (20. 6. 2024)

Česko A - audience na radnici v Hamburku (20. 6. 2024)