Provod se trefil ve dvaašedesáté minutě, když mu Vladimír Coufal přistrčil míč na hranici vápna a záložník pražské Slavie následně zamířil přesně mimo dosah portugalského brankáře.

„Počkal jsem si za vápnem a dostal jednoduchý výborný míč od Vládi Coufala a pak už jsem se jen snažil nepřestřelit bránu. Padlo to tam krásně,“ uvedl v přímém přenosu ČT sport bezprostředně po zápase.

O sedm minut později ale Portugalci vyrovnali, když se míč nešťastně odrazil od Robina Hranáče do vlastní sítě. A v nastaveném čase střídající Conceicao dal vítězný gól.

„Bolí to extrémně. Makali jsme na sto procent všichni po celých devadesát minut, ale nakonec to nestačilo ani na bod. Nedostali jsme ani jeden gól po nějakých vypracovaných šancích,“ pokračoval Provod.

„Inkasované góly byly vyvrcholením enormního tlaku. Ale nikdo nás nevybagoval, nebo to netrefil z třiceti metrů. Dobře jsme se zajišťovali i na stranách, kde se nás snažili přečíslovat. Obránci odehráli neuvěřitelný zápas, ale bohužel nám chybělo i trochu štěstí,“ uvedl Provod k inkasovaným gólům.

Český tým měl několik nadějných protiútoků, ale častokrát se o lepší střeleckou pozici nebo lepší finální řešení celé akce připravili hráči sami nepřesnou přihrávkou.

„Jak už jsem zmiňoval, tlak Portugalska byl velký a síly dochází rychle a potom směrem do útoku chybí. Snažili jsme se někoho hledat, když jsme získali míč, ale bylo vidět, že jsme měli těžké nohy poté, co jsme se pořád přesouvali ze strany na stranu. Oni se nás snažili přečíslovat a bylo to opravdu složité,“ dodal Provod.

Fotografie k článku

Fotografie k článku