Po bezbrankových úvodních pětačtyřiceti minutách se poprvé rozvlnila síť v 62. minutě, kdy se prosadil Matěj Strnad. Další české góly přidali v 76. minutě Daniel Polák a Denis Zamazal o další čtyři minuty později.

V 87. minutě korigoval z pohledu slovenského výběru Róbert Petruška a utkání tak skončilo vítězstvím českého týmu 3:1.

V posledním zápase turnaje se český tým utkání v úterý 11. června od 18 hodin s domácím výběrem.

"Do utkání jsme dobře vstoupili a soupeře od první minuty přehrávali. Vvytvářeli jsme si postupně i dobré příležitosti ke vstřelení branky, ale během prvního poločasu jsme žádnou šanci nedotáhli. Soupeře jsme drželi po většinu času na jeho polovině. Hráli jsme pozorně a velmi agresivně, a tím získávali čím dal větší převahu v utkání. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme být trpěliví a to se nám vyplatilo, když se povedla střídání a dva střídající hráči nás dostali do vedení. Mimo tří vstřelených krásných branek jsme si vypracovávali další velké šasnce a velké množství standardních situací. Během dvou utkání jsme kopali 30 rohových kopů, ale zatím je to naše slabina zde v Portugalsku. Pochvalu zaslouží všichni hráči, ale především 5 nových hráčů, kteří reprezentovali poprvé. všichni tito hráči v utkání uspěli. Jako velmi důležité bereme to, jak hráči zareagovali na krutou prohru v prvním utkání," uvedl po utkání trenér Aleš Křeček.

Mezinárodní přípravný turnaj hráčů do 18 let v Portugalsku

Česko – Slovensko 3:1 (0:0)

Branky: 62. Strnad, 76. Polák, 80. Zamazal – 87. Petruška. ŽK: Zahradníček – Korba, Ragan, Rozhodčí: Shirzad – Fonseca, Silva.

Česko: Rodriguez Cuesta – Štecha, Musil, Drobek, Macharáček – Zíka P. (70. Zamazal), Polák (85. Jindra) – Havran (70. Herák), Novotný (54. Zahradníček), Honomichl (54. Strnad) – Večeřa (70. Pikolon).

Slovensko: Jokl (46. Petrúfka) - Ragan (79. Meliš), Kuťka, Haša (60. Lami), Korba (71. Husarčík), Faško, Pekelský (46. Petruška), Vavrík, Rehák, Pavlík (60. Šarudi), Adamkovič (71. Žiga).