Český tým nejprve podlehl Finsku 0:4, ale v druhém utkání dokázal porazit Slovensko 3:1.

V posledním zápase turnaje poslal do vedení Portugalce ve 23. minutě João Fonseca, ale českému celku se podařilo o dvě minuty později vyrovnat díky Jakubu Tošnarovi.

"V utkání s velmi kvalitním soupeřem jsme od začátku hráli velmi dobře organizovaně a vysoko jsme atakovali rozehrávku soupeře. To se nám nám dařilo a tím jsme donutili soupeře nakopávat dlouhé míče. Portugalsko si svoji kvalitou vytvořilo mírnou převahu, ale my jsme pozorně bránili a každou možnost k zaútočení jsme využili. Hrál se oboustranně náročný fotbal. Bohužel jsme inkasovali jako první po rozehraném rohovém kopu a pohotové dorážce soupeře. Ihned po rozehrávce se nám podařilo vyrovnat na 1:1, když Tošnar nádhernou a překvapivou střelou z vlastní poloviny zaskočil brankáře Portugalska. Poločas skončil 1:1. Ve druhém poločase se oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu. My jsme si ale vytvořili, stejně jako soupeř, jen jednu velkou příležitost, kterou ani jeden tým nevyužil. Remíza s takto silným soupeřem, který hrál oproti nám v TOP složení se počítá a určitě povzbudí všechny hráče," uvedl po zápase trenér Aleš Křeček.

Mezinárodní přípravný turnaj hráčů do 18 let v Portugalsku

Portugalsko - Česko 1:1 (1:1)

Branky: 23. Fonseca - 25. Tošnar. ŽK: Parente, Rodrigo - Štecha, Zamazal. Rozhodčí: Ramalho - Botelho, Carreira.

Portugalsko: Ribeiro, Peixoto, Fonseca, Oliveira, Parente, Farreira, Sousa (85. Costa), Teixeira (66. Moreira), Patrício (85. Infante), Martins (73. Freitas), Tomé (73. Duarte).

Česko: Pedro Cuesta - Štecha, Diviš (60. Drobek), Musil, Herák - Polák, Tošnar (83. Novotný) - Havran (46. Strnad), Zahradníček (70. Zamazal), Zíka P. (70. Honomichl) - Pikolon (70. Večeřa).