Český tým se dostal do vedení hned ve třetí minutě. Po kombinaci v obraně se nakonec po přesné přihrávce od Matěje Žitného dostal míč na levé straně k Vojtěchu Hranošovi, který v rychlosti prošel kolem obránce a téměř z brankové čáry prostřelil brankáře – 1:0.

V dalším průběhu prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal a oba celky nabídly i několik ostřejších zákroků. Výraznější šanci si ale ani jedno z mužstev nevypracovalo.

Druhý poločas se odehrával v podobném stylu a hra byla vyrovnaná bez větších šancí. Do zajímavého zakončení se dostal Jaroslav Vaněk v 68. minutě, ale po rohovém kopu hlavičkoval vedle.

Na konci 69. minuty se po sérii nepřesností v české rozehrávce dostal za obranu Corey Smith, jenž byl sám před brankářem, ale Adam Rezek jej tváří v tvář vychytal. Krátce na to po rychlém brejku Rus našel ve vápně Hranoše, ale ten branku přestřelil.

Brankář Rezek byl v akci také v 81. minutě, kdy se po dvou ztrátách za vápnem dostal ke střele Morrison, ale český gólman jeho střelu mířící pod břevno pohotově vyrazil. Domácí výběr měl v závěru tlak a vytvářel si nebezpečné situace, ale ve třetí minutě nastavení udělali domácí fotbalisté chybu v rozehrávce, kterou využil střídající Jan Buryán a v samostatném úniku následně nezaváhal a prostřelil domácího gólmana – 2:0.

České mužstvo zakončí přípravný turnaj v Severním Irsku v úterý 21. listopadu, kdy od osmi hodin večer středoevropského času nastoupí proti Maďarsku.

UEFA Preparation tournament pro hráče do 19 let v Severním Irsku
Severní Irsko 19 - Česko 19 0:2 (0:1)

Branky: 3. Hranoš, 90.+3 Buryán.

S. Irsko: Munn - Thompson, Brown, Lennon, Briggs, Atcheson, Doherty, McClure, Moses, Smith, Morrison. Střídali: Evans, Hamilton, Oudnie-Morgan.

Česko: Rezek – Krupička, Říha, Žitný, Zachoval – Deml (44. Šancl), Gaszczyk, Vitarigov – Rus (73. A. Pudil), Hranoš (87. Planka) – Vaněk (72. Buryán).