Český výběr vstoupil do utkání nejlepším možným způsobem, když hned ve čtvrté minutě otevřel skóre krajní obránce Zdeněk Toman. V dalších minutách se ale hrálo vyrovnané utkání s minimem šancí. Hráči Gruzie se k první střele dostali až po více než půl hodině hry, kdy zkoušel štěstí Samushia, ale gólman Viktor Baier byl pozorný.

Do druhého poločasu nenastoupil v českému dresu Arsen Vitarigov, jehož nahradil Štěpán Míšek. Obraz hry se ale příliš nezměnil. Češi ohrozili soupeřovu branku v druhém poločase poprvé po téměř patnácti minutách hry, ale Plankovu střelu brankář Gruzie chytil.

Soupeř si vypracoval v průběhu zápasu připsal více střel na branku, ale plzeňský brankář Viktor Baier žádnou z nich za svá záda nepustil a na úvod elitní fáze kvalifikace český tým udržel čisté konto a po výhře 1:0 si připsal tři body.

"Do prvního utkání Elitní fáze kvalifikace na Euro jsme měli výborný vstup do utkání. Dařily se nám akce v křídelních prostorech a fungovalo nám napadání rozehrávky soupeře. Odměněni jsme byli hned v úvodu krásným gólem a pokračovali jsme v aktivní hře. Z úvodního tlaku se nám další branku vstřelit nepodařilo a postupně se začala osmělovat Gruzie. Soupeř se více dostal na míč, ale veškeré akce soupeře dokázala odvrátit výborně hrající stoperská dvojice Hunal - Konečný a spolehlivý brankář Baier.

Druhý poločas byl více soubojový, ale všichni hráči podali skvělý, bojovný výkon. Soupeř si vytvářel šance pouze míči za obranu,my jsme měli několik zajímavých útoků, ale pojišťovací branku jsme nedali. V závěru jsme soupeře již nepustili do žádných příležitostí ani souvislého tlaku. Jsme moc rádi, že jsme do kvalifikace vstoupili vítězně a s čistým kontem," uvedl k zápasu trenér Tomáš Janotka.

Kvalifikace ME hráčů do 19 let - elitní fáze

Gruzie - Česko 0:1 (0:1)

Branka: 4. Toman. ŽK: Lordkipanidze, Narimanidze, Giunashvili. Rozhodčí: Antoniou - Komodromos (oba Kypr), Bahri (Itálie).

Gruzie: Kurtanidze - Bukia, Narimanidze, Giunashvili - Tsetskhladze N., Berelidze (63. Basiladze), Tsetskhladze G. (75. Geguchadze), Lordkipanidze, Chikovani (75. Phagava) - Samushia (81. Pridonishvili) - Sherozia (63. Mashava).

Česko: Baier - Toman, Hunal, Konečný, Zachoval (69. Pudil M.) - Žitný, Planka - Pudil A. (81. Hamza), Vitarigov (46. Míšek), Uriča (69. Hranoš) - Krulich (84. Proniuk).

Program českého mužstva v rámci elitní fáze kvalifikace
  • Gruzie - Česko 0:1 | 20. 3. 2024, 12:00 | Polisportivo Giuseppe Morigi, Manzano
  • Česko - Itálie | 23. 2. 2024, 16:30 | Stadio Friuli, Udine
  • Česko - Skotsko | 26. 3. 2024, 14:30 | Polisportivo Giuseppe Morigi, Manzano