Český tým byl hned od úvodní minuty aktivnějším a snažil se vytvářet si příležitosti. Nakonec se do první vážné situace dostal v osmé minutě Patrik Schick, který hlavičkoval poté, co Souček prodloužil Coufalův dlouhý aut. Byla to totožná šance, jakou si český tým vytvořil v zápase s Maltou, i tentokrát ale hostující brankáře dokázal míč vyrazit nad břevno.

Do další šance se dostal Vladimír Coufal na začátku devatenácté minuty, kdy hostující brankář ve výskoku udělal chybu a neudržel míč, Coufalovu dorážku ale obránce míč vykopl.

V pětadvacáté minutě se zaplněný stadion v Hradci Králové dočkal gólové radosti, ale asistence Jana Kuchty před úspěšnou střelou Patrika Schicka byla z ofsajdové pozice a gól tak nebyl uznán.

Po půl hodině hry se k vápnu českého týmu dostal také soupeř, který si tak připsal první střelu na branku, pokus Alimiho i přes teč Holeše ale Jindřich Staněk bez problémů chytil.

Krátce poté český tým kombinoval kolem pokutového území Makedonie, aby se nakonec zpoza vápna dostal ke střele kapitán Souček, ale zhruba o metr přestřelil bránu.

V závěru poločasu se ještě po nákopu přes téměř celé hřiště dostal do zajímavé pozice Schick, jenž předběhl posledního obránce soupeře, ale při pokusu o kličku brankáři mu míč nakonec od nohy utekl a makedonský gólman jej ke střele nepustil. První poločas tak skončil bez branek.

Krátce po začátku druhého poločasu vybojoval Coufal rohový kop a Provodův centr si parádním náběhem našel ve vápně Ladislav Krejčí, ale hlavou ve výskoku poslal míč vedle brány.

V šestapadesáté minutě si připsal soupeř druhou střelu na branku, když se za vápnem dostal Atanasov do střelecké pozice, ale jeho rána pravačkou směřovala jen doprostřed brány, kde stál připravený Jindřich Staněk.

Krátce poté se nejprve český tým dostal k rohovému kopu, po němž vracel míč do vápna Douděra a kapitána Součka ve vápně strčil Muslia a rozhodčí nařídil penaltu. Po dlouhých průtazích kolem pokutového území a po jedné žluté kartě na obou stranách nakonec Patrik Schick penaltu proměnil a v šedesáté minutě poslal český tým do vedení.

O pět minut později ale bylo srovnáno. Makedonci se po ztrátě českého týmu ke střele zpoza vápna, pokus Trajkovskiho se od tyče odrazil k Alimimu a ten hlavou dorazil míč do sítě.

Čtvrt hodinu před koncem zápasu se pěkně na levé straně uvolnil střídající David Jurásek, který následně hledal před brankou Tomáše Chorého, jeho pokus ale hosté dokázali zablokovat. Čeští reprezentanti se až do závěrečného hvizdu snažili o vítězný gól, ale hosté dokázali všechny standardní situace odvrátit, stejně tak byli úspěšní v blokování střel.

V sedmé minutě nastavení ale Češi rychle rozehráli aut na pravé straně hřiště a Mojmír Chytil byl podražen ve vápně. Následnou druhou penaltu proměnil Antonín Barák a Češi tak vyhráli 2:1.

Mezinárodní přípravné utkání

Česko – Severní Makedonie 2:1 (0:0)

Branka: 60. Schick z pen., 90.+9 Barák z pen. – 65. Alimi. ŽK: Krejčí – Musliu, Zajkov, Milevski (trenér). Rozhodčí: Očenáš - Jekkel, Vorel (vš. Slovensko). Diváci: 8864.

Česko: Staněk – Holeš (89. Lingr), Hranáč, Krejčí – Coufal (66. D. Jurásek), Hložek (66. Šulc), Souček, Provod (72. Barák), Douděra – Kuchta (72. Chorý), Schick (66. Chytil).

S. Makedonie: Dimitrevski – Zajkov (72. Serafimov), D. Velkovski, Musliu – Ashkovski (77. Dimoski), Atanasov, Alimi, Kostadinov, Alioski – Trajkovski (77. Ristovski), Elmas.

Česko A - Severní Makedonie A 2:1 (10. 6. 2024, Hradec Králové)