Chci pískat je nedílnou součástí základního vzdělávacího programu rozhodčích. Odehrává se v režii okresních Komisí rozhodčích a setká se s ním každý rozhodčí v České republice.

Jedná se o program, který rozhodčího uvede mezi rozhodčí, poskytne mu první zkušenosti a přivede ho k jeho první aktivní účasti na utkání, ať již v roli rozhodčího nebo asistenta. V rámci tohoto programu rozhodčí získá nejen první znalosti v oblasti rozhodcovství, ale zároveň se pomalu začne orientovat v oblasti pravidel a ostatních nezbytných norem. Získané znalosti poté dokáže aplikovat na hrací ploše. Tento program doprovází rozhodčího po celou jeho rozhodcovskou kariéru, kterou stráví na nominačních listinách okresních soutěží.

Velkým bonusem je, že každý nový rozhodčí pro své rozhodcovské krůčky získá gestora, který mu pomůže překonat první úskalí spojená s novou rolí ve fotbale.

V případě, že se rozhodčí posune na nominační listiny soutěží krajských Komisí rozhodčích, bude dále pokračovat ve svém rozvoji a růstu pomocí vzdělání v rámci programu Chci pískat lépe. Tento program je velmi autonomně připravován Krajskými Komisemi rozhodčích na základě svých vzdělávacích plánů.

CHCEŠ SE I TY STÁT ROZHODČÍM A NEVÍŠ JAK NA TO? NEVÁHEJ A VYPLŇ PŘIHLÁŠKU ZDE.