„Počasí bylo opravdu hrozné. To nás ale nezastavilo od našeho tréninkového plánu,“ usmál se nad nepřízní počasí Andy Körtvélyeši, jeden ze zakládajících členů mnichovského týmu. Český reprezentant v bavorské metropoli dlouhodobě žije. „Náš tým existuje již deset let, takže jsem v týmu už deset let,“ doplnil.

Pro Bavaria Beach Bazis šlo o vůbec první zahraniční kemp v historii klubu. A proč si vybrali zrovna české hlavní město? „Praha má nádhernou arénu pro plážový fotbal s perfektními podmínkami. Cesta z Mnichova je jen tři a půl hodiny, a v týmu jsme hned tři Češi,“ zmínil Andy Körtvélyeši.

Kromě něj v týmu působí také elitní dvojka ze Slavie – Lukáš Trampota a Jakub Pekárek. Tedy nejlepší čeští hráči posledních let (Jakub Pekárek za rok 2023, Lukáš Trampota za roky 2020 až 2022). „Kluky jsem poznal v reprezentaci a hned viděl jejich velký potenciál. Pak jsem je doporučil našemu trenérovi a oba za nás moc chtěli hrát. Okamžitě ukázali kvalitu v přípravném turnaji,“ uvedl jejich reprezentační spoluhráč.

„Trampy za nás hraje už pět let, Peky čtyři roky. Oba jsou pro nás velkým přínosem jak po osobní, tak sportovní stránce. Bez nich si náš tým už ani neumíme představit, protože jsou to absolutně špičkoví hráči,“ dodal Andy Körtvélyeši.

Loni se česká trojice podepsala pod historický úspěch Bavaria Beach Bazis. Mnichovský tým skončil druhý v německé lize, když ve finále prohrál s Rostocker Robben 5:6. Bitvu o zlato přitom měli Bavoři skvěle rozehranou, po první třetině vedli 3:1, dvoubrankové vedení drželi i ve druhém dějství, ve kterém se Lukáš Trampota prosadil parádními nůžkami. Rostock ovšem dokázal v závěru otočit a slavil pátý titul v historii. Jednou se ve finále trefil také Andy Körtvélyeši.

Cíl pro letošní sezonu se tak nabízí celkem jasný – vystoupat až na vrchol. Andy Körtvélyeši ovšem situaci krotí: „Že by zlato bylo cíl? Těžko říct, protože existuje příliš mnoho vnějších vlivů, které nemůžeme ovlivnit. Ale uděláme vše, co bude v našich silách, a budeme tvrdě trénovat, abychom se dostali zpět do finále a byli lepší než loni.“

K tomu je potřeba samozřejmě poctivá a tvrdá příprava, kterou německý celek podstupuje pod vedením hlavního trenéra Michaela Rubina. Český reprezentant nám ji přiblížil: „Na písku trénujeme v pondělí a ve čtvrtek. Každý z nás má navíc individuální běžecké tréninky. Někteří z nás absolvují i třetí dobrovolný trénink na písku. Ročně máme jeden až dva kempy, ale doteď jsme ho měli vždy v Mnichově.“

Bavaria Beach Bazis se v červnu představí také na Euro Winners Cupu v Nazaré. Na portugalském pobřeží se ovšem budou muset obejít bez Jakuba Pekárka s Lukášem Trampotou, kteří se na turnaj kvalifikovali i s BS Slavia Praha díky titulu v české nejvyšší soutěži.

Kromě tří českých reprezentantů má tým rovněž jednoho člena německého národního týmu – Rickyho Gollera. Reprezentační zkušenosti z minulosti mají také brankář Alexander Völkl, obránce Matthias Rühl a ofenzivní hráč Julian Franz. „A letos máme navíc i dánského reprezentanta Gustava Madsena, brankáře, který za rok 2023 vyhrál trofej BSWW Rising Star. Ale jsme jedna velká rodina a každý hráč je velmi dobrý a stejně důležitý,“ uzavřel Andy Körtvélyeši.