České fotbalistky vstupují do třetího zápasu kvalifikace o ME s cílem naplno bodovat. Předešlé dva zápasy se silnými týmy Dánska a Španělska sice odehrály se ctí, přesto ale v obou duelech prohrály. Nyní je čeká papírově přijatelnější soupeř, kterým bude v Edenu výběr Belgie. 

„V předchozích utkáních holky předvedly, že náš fotbal roste a každým dalším zápasem se zlepšujeme. I když to výsledkově nedopadlo, na každé hráčce byl vidět znatelný posun. S Belgií se můžeme určitě srovnat, čímž nechci říci, že je nějak podceňujeme. Ale chceme ukázat, jak jde tým nahoru a jak na sobě pracujeme,“ říká brankářka Slavie Olívie Lukášová.

„Proti Belgii nás čekají dva zápasy a naším cílem bude, abychom v obou utkáních bodovaly a udržely tak třetí místo v tabulce. V pátek v Edenu se dá očekávat boj od první minuty utkání, přesto ale věřím tomu, že v domácím prostředí uspějeme,“ říká stoperka pražské Sparty Aneta Dědinová, která se bude muset v zápase obejít bez své obvyklé parťačky v defenzivě Anety Pochmanové. Tu totiž vyřadilo zranění kolena a aktuálního reprezentačního srazu se ani neúčastní.

Právě domácí duel proti Belgii s největší pravděpodobností poodhalí, jak na tom český tým v závěru kvalifikace bude. 

„Extrémně důležitý zápas. Snad na nás přijde hodně fanoušků a vytvoří nám skvělou atmosféru. Když jsme si soupeřky z Belgie analyzovaly u videa, viděly jsme, že se dobře prolínají, vytvářejí si navzájem prostory a hodně hrozí z křídel. Ovšem my máme natolik zkušenou defenzivu, že bychom si je měly pohlídat. Doufáme, že budeme ve hře dominantní,“ přeje si další stoperka Antonie Stárová hrající za francouzský Guingamp.

Duel mezi Českem a Belgií v rámci evropské kvalifikace odstartuje v pražské Fortuna Areně v pátek v 18:30. Celý český tým věří v co největší podporu fanoušků a cílem bude mimo jiné i překonání diváckého rekordu na zápase reprezentace, který byl stanoven v loňském roce v Hradci Králové, kam na zápas proti Bosně a Hercegovině přišlo 7488 diváků.

Fanoušci, kteří se na stadion nedostanou, mohou průběh utkání sledovat na sportovním kanálu ČT sport.

Rozpis zápasů kvalifikace o ME 2025

  • 5. dubna: Česko – Dánsko 1:3 (1:1)

  • 9. dubna: Španělsko – Česko 3:1 (0:0)

  • 31. května, 18:30: Česko – Belgie (Fortuna Arena, Praha-Eden)

  • 4. června, 20:00: Belgie – Česko (Daio Wasabi Stayen Stadium, Sint-Truiden /Belgie/)

  • 12. července: Česko – Španělsko

  • 16. července: Dánsko – Česko

Průběžná tabulka kvalifikační skupiny A4
Pořadí Tým Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1. Španělsko 2 2 0 0 10:1 6
2. Dánsko 2 2 0 0 7:3 6
3. Česko 2 0 0 2 2:6 0
4. Belgie 2 0 0 2 2:11 0