České fotbalistky od úvodních minut zápasu v belgickém Sint-Truidenu potvrdily, že nepovedený páteční zápas v pražském Edenu hodily rychle za hlavu. Od úvodních minut byly totiž výrazně aktivnější než soupeřky a dostávaly se do šancí. V úvodní čtvrthodině se k zakončení dostaly Černá, Khýrová a také Szewieczková, z dobrých pozic ale míč do brány soupeřek nedostaly.

Skóre se tak změnilo až v 19. minutě, kdy u brankové čáry vyhrála souboj Tereza Szewieczková a po jejím pasu do vápna dotlačila míč za záda brankářky Lichtfus Kamila Dubcová - 0:1! Češky byly aktivní i v dalších minutách a až přibližně po půl hodině hry se připomněly také domácí hráčky. Do konce poločasu si fotbalistky Belgie vypracovaly dvě velké příležitosti, dvakrát ale skvěle zasáhla gólmanka Olívie Lukášová a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro český tým.

Češky mohly hned v úvodu druhého poločasu navýšit své vedení. Ve 48. minutě centrovala z levé strany do vápna Bartoňová a po jejím pasu byla ve stoprocentní šanci Krejčiříková, z malého vápna ale trefila jen gólmanku a skóre se neměnilo. Další šanci pak měla v 67. minutě Dědinová, ta ale nedokázala míč usměrnit mezi tři tyče.

Belgičanky postupem času přebíraly iniciativu a měly i šance. V 75. minutě měly české fotbalistky obrovské štěstí, když za již překonanou Lukášovou na brankové čáře zasáhla Bertholdová a následně pak domácí hráčky trefily tyč. V 79. minutě bylo ale již srovnáno. Po centru do vápna se hlavou prosadila Jassina Blom. Hned o dvě minuty později dostala Alena Pěčková červenou kartu za faul na unikající soupeřku a Češky šly do deseti. V závěrečné desetiminutovce se české hráčky již pouze bránily a přes značný tlak Belgičanek uhájily alespoň bod za remízu 1:1.

Kvalifikace ME žen 2025

Belgie – Česko 1:1 (0:1)

Branky: 79. Blom – 19. K. Dubcová. ŽK: Dědinová, Khýrová, Szewieczková. ČK: 81. Pěčková. Rozhodčí: Augustyn – Baranowska, Ulanowska (vš. Polsko). Diváci: 2368.

Belgie: Lichtfus – Cayman (61. Janssen), Tysiak, Kees, Deloose – Delacauw (61. Janssens), De Caigny, Vanhaevermaet – Dhot (61, Blom), Wullaert, Detruyer (68. Teulings). Trenér: Ives Serneels.

Česko: Lukášová – Šlajsová, Bertholdová, Dědinová, Bartoňová (68. Pěčková) – Dubcová, Cahynová – Krejčiříková (84. Stárová), Černá (90. Kotrčová), Khýrová (90. Šubrtová) – Szewieczková (84. K. Růžičková). Trenér: Karel Rada.

Průběžná tabulka kvalifikační skupiny A4
Pořadí Tým Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1. Španělsko 4 4 0 0 15:3 12
2. Dánsko 4 2 0 2 9:8 6
3. Belgie 4 1 1 2 5:13 4
4. Česko 4 0 1 3 4:9 1
Kvalifikace ME 2025: Belgie A ženy - Česko A ženy 1:1 (4. 6. 2024, Sint-Truiden, Belgie)