Český tým za hustého deště v pražském Edenu začal aktivně a v úvodní desetiminutovce předvedl hned několik zajímavých kombinací. Jenže k přímému ohrožení brány vedla pouze tečovaná střela Terezy Krejčiříkové, který prolétla těsně nad břevnem hostující brány.

Následná pasáž hry se Češkám vůbec nepovedla. Ve 12. minutě totiž přesně za háčky levačkou zamířila kapitánka Belgie Tessa Wullaert a hned o dvě minuty později z dorážky po střele Wullaert přidala druhý gól Belgie Tine de Caigny. Ještě hůře mohlo být s českým týmem ve 25. minutě, kdy se hned dvě belgické hráčky dostaly k rychlému protiútoku proti jediné české obránkyni. Akci ale včasným vyběhnutím zastavila česká gólmanka Votíková.

V dalším průběhu první půle se pak hrál opticky hodně vyrovnaný fotbal. Ani jeden z týmů se do vyloženější šance nedostal a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:2.

Druhý poločas přinesl zajímavější podívanou. Češky své soupeřky tlačily a hned v 53. minutě nebezpečně pálila Khýrová. Poté mohly ale své vedení navýšit i Belgičanky. Z dobrých dvaceti metrů vystřelila Delacauw a její pokus skončil na břevně české brány. Brankovou konstrukci pak na druhé straně trefila krásnou střelou z dálky Aneta Dědinová.

Necelých deset minut před koncem se český tým vrátil do zápasu. Po faulu na Růžičkovou kopala pokutový kop Kamila Dubcová, která i s notnou dávkou štěstí snížila na 1:2. V samotném závěru měly Češky velkou územní převahu, avšak míč již do brány nedotlačily a utkání tak skončilo výhrou Belgie.

Český tým si bude moci reputaci napravit hned v úterý, kdy proti stejnému soupeři nastoupí v belgickém Sint-Truidenu.

Kvalifikace ME žen 2025

Česko - Belgie 1:2 (0:2)

Branky: 86. K. Dubcová z pen. – 12. Wullaert, 14. De Caigny. ŽK: Szewieczková – De Caigny, Wullaert, Deloose.  Rozhodčí: Gasperotti - Tempestilli, Signorelli (vš. Itálie). Diváci: 5892.

Česko: Votíková – Šlajsová, Bertholdová, Dědinová, Bartoňová (57. Pěčková) – Krejčiříková (57. Svitková), Dubcová, Cahynová (80. Kotrčová), Khýrová (74. Černá) – Szewieczková (75. Růžičková), Stašková. Trenér: Karel Rada.

Belgie: Lichtfus – Cayman, Tysiak, Kees, Deloose – Delacauw (81. Missipo), De Caigny, Vanhaevermaet – Dhont (62. Janssen), Wullaert, Detruyer (81. Wijnants). Trenér: Ives Serneels.

Průběžná tabulka kvalifikační skupiny A4
Pořadí Tým Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1. Španělsko 3 3 0 0 12:1 9
2. Dánsko 3 2 0 1 7:5 6
3. Belgie 3 1 0 2 4:12 3
4. Česko 3 0 0 3 3:8 0
Kvalifikace ME 2025: Česko A ženy - Belgie A ženy 1:2 (31. 5. 2024, Praha, Fortuna Arena)