Česká reprezentace žen zatím v kvalifikaci o mistrovství Evropy odehrála tři zápasy, ve kterých nezískala ani bod. Pokud chce výběr trenéra Karla Rady nadále bojovat o třetí místo tabulky, potřebuje vyhrát na půdě Belgie, se kterou minulý pátek prohrál v pražské Fortuna Areně 1:2.

„Ten zápas nám samozřejmě podle našich představ nevyšel. Po přesunu z Čech do Belgie jsme si ho spolu s trenérem zhodnotili a rozebrali. Ukázali jsme si chyby a těch se budeme chtít v úterý vyvarovat. Všichni věříme tomu, že druhý zápas dopadne mnohem lépe než ten první,“ říká záložnice Tereza Krejčiříková.

Český tým chce využít informací, které navnímal během pátečního nevydařeného zápasu. 

„Do úterního zápasu půjdeme zase s jinými poznatky. Budeme doufat, že tentokrát nám to již vyjde a že Belgii v tomto důležitém zápase na jejím hřišti porazíme,“ říká Kristýna Růžičková, která minulý zápas jako střídající hráčka výrazně oživila a právě po faulu na její osobu kopaly Češky pokutový kop: „To byl cíl, abychom všechny střídající hráčky hru co nejvíce rozhýbaly. To se nám asi do jisté míry povedlo, je ale jen škoda, že to nestačilo alespoň na vyrovnání.“

Značným specifikem zápasu bude to, že se odehraje na umělé trávě. Během předzápasového tréninku navíc hráčky zjistily, že se nejedená o nejmodernější umělou trávu, na kterou jsou alespoň v zimních měsících zvyklé v Česku.

„Pochopitelně to pro nás není úplně příjemné. Jsme už zvyklé na přírodní trávu a během roku na umělku nechodíme. Je to ale tak, jak to je a musíme se s tím nějak poprat,“ dodává stoperka Petra Bertholdová.

Zápas Česka proti Belgii se v Daia Wasabi Stayen Stadium odehraje v úterý od 20 hodin. Průběh utkání mohou fanoušci sledovat v přímém přenosu na sportovním kanálu ČT sport.

Rozpis zápasů kvalifikace o ME 2025

  • 5. dubna: Česko – Dánsko 1:3 (1:1)

  • 9. dubna: Španělsko – Česko 3:1 (0:0)

  • 31. května: Česko – Belgie 1:2 (0:2)

  • 4. června, 20:00: Belgie – Česko (Daio Wasabi Stayen Stadium, Sint-Truiden /Belgie/)

  • 12. července: Česko – Španělsko

  • 16. července: Dánsko – Česko

Průběžná tabulka kvalifikační skupiny A4
Pořadí Tým Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1. Španělsko 3 3 0 0 12:1 9
2. Dánsko 3 2 0 1 7:5 6
3. Belgie 3 1 0 2 4:12 3
4. Česko 3 0 0 3 3:8 0