Česká ženská reprezentace první dva zápasy kvalifikace proti Dánsku a Španělsku sice prohrála shodným výsledkem 1:3, přesto v obou duelech zanechala dobrý dojem a s velkými favoritkami rozhodně nepropadla.

Teď český tým ale čekají dvě utkání, která ukážou, jak na tom ženská reprezentace aktuálně je. Belgičanky jsou na velmi podobné výkonnostní úrovni jako český celek a dají se tak očekávat dva vyrovnané duely.

Na pondělí sraz reprezentace dorazilo všech 23 nominovaných hráček. Mimo tým kvůli zdravotním problémům zůstaly Aneta Pochmanová a Eliška Sonntagová, naopak vůbec poprvé se v nominaci reprezentačního A-týmu objevila třiadvacetiletá Nela Krejčířová ze Slovácka.

Český tým odpoledním tréninkem na Stadionu Přátelství na Strahově zahájil přípravu na první duel proti Belgii, který se v pražské Fortuna Areně odehraje v pátek 31. května od 18:30.

„Ani v jednom zápase proti Belgii nás nečekání nic lehkého. Také soupeřky budou chtít sbírat body a budou se chtít proti nám ukázat. My jsme v předešlých zápasech proti Španělsku i Belgii podaly dobrý výkon a věřím tomu, že si z těchto soubojů vezmeme jenom to dobré a že v Edenu uhrajeme tři body,“ říká útočnice reprezentace Tereza Szewieczková

Vstupenky na první zápas proti Belgii v pražském Edenu jsou v prodeji v síti Ticketportal a organizované skupiny mohou žádat o vstupenky zdarma. Dvě hodiny před výkopem začne u vstupu číslo 2 program zápasové fanzony. Zápas bude přímým přenosem vysílat sportovní stanice ČT sport.