Svěřenkyně trenéra Jana Navrátila vedly, když se po dvanácti minutách hry radovala Krupníková, která dorazila míč do odkryté branky. Slovenky však využily zaváhání české obrany a Martišková vyrovnala.

Do druhého poločasu udělal český tým čtyři změny, gól však daly domácí hráčky, když se do zakončení protlačila střídající Kramlíková, která se trefila i čtvrt hodiny před koncem a Slovensko vyhrálo 3:1.

„Máme za sebou první utkání nového kádru na příští sezonu z hráček 2006 a 2007. Zápas nám jednoznačně ukázal, kde nás tlačí bota. Sice jsme vedli, soupeř vyrovnal po naší taktické chybě, ale první poločas byl vyrovnaný. Po přestávce bylo hodně střídání a hrálo se nahoru dolu. Slovensko vyhrálo díky rozdílové hráčce, dvě pěkné branky vstřelila Kramlíková. Soupeřkám gratulujeme, využily své šance a zaslouženě vyhrály. My jsme na startu nové sezony a musíme se hodně učit, abychom mohli uspět. Věřím, že holky do toho daly vše, ale každým dnem musíme pracovat na zlepšení,“ hodnotil střetnutí trenér českého týmu Jan Navrátil.

Mezinárodní přípravné utkání (Poprad, Slovensko)

Slovensko 19 ženy - Česko 19 ženy 3:1 (1:1)

Branky: 53. a 77. Kramlíková, 23. Martišková - 12. Krupníková. ŽK: 68. Mikulčíková, 77. Jančářová (obě Česko)

Česko: Bryscejnová (46. Zelenková) – Setničková, Novotná (61. Rollová), Krupníková, Gaurová (46. Nitsche) – Kundrtová (46. Sladká), Kroupová (61. Mikulčíková) – Lachká (61. Hubová), Jakubů (46. Krůtová), Vithová – Jančářová.