Počasí fotbalu při pátečním zápase nepřálo. Za vytrvalého a hustého deště navíc české fotbalistky hned v úvodu dvakrát inkasovaly a celý zbytek utkání pak marně dotahovaly skóre.

„Nevstoupily jsme do zápasu úplně špatně, ale ty dva inkasované góly zápas prakticky rozhodly. Chtěly jsme ten gól na 1:2 vstřelit co nejdříve, ale to se nám bohužel nepovedlo a zápas skončil tak, jak skončil,“ krčila po zápase rameny Michaela Khýrová, kterou fanoušci vybrali za nejlepší hráčku utkání.

České fotbalistky po nevydařeném prvním poločase sice po změně stran zabraly, přesto se ale dlouhé minuty k ohrožení brány soupeřek nedostávaly. „Cílem bylo vstřelit co nejdříve gól a také celkově zlepšit naší finální fázi hry, protože tam jsme v prvním poločase nebyly přesné,“ popisovala Michaela Khýrová.

Ve druhém poločase byly Češky opticky více na balonu, avšak v celkovém součtu si vytvořily přibližně podobný počet příležitostí jako jejich soupeřky. 

„Do vápna jsme posílaly centry, měly jsme rohy a pár nějakých závarů ve vápně, ale to bylo málo na to, abychom vstřelily gól,“ všimla si záložnice AC Milán Kamila Dubcová.

Ta se stala nakonec jedinou českou střelkyní zápasu, když necelých deset minut před koncem zápasu s velkým štěstím proměnila pokutový kop po faulu na Kristýnu Růžičkovou. 

„Já chtěla čekat na gólmanku, jestli skočí do strany. Už předem jsem si ale říkala, kam to kopnu, kdyby nikam neskočila. To se taky stalo a nakonec jsem byla ráda, že i když si na míč sáhla, tak z toho byl gól,“ dodala s trochu trpkým úsměvem Dubcová.

Po třech zápasech kvalifikace v rámci Ligy A nemají české fotbalistky ani bod. Je tedy jasné, že pokud chtějí pomýšlet alespoň na třetí místo tabulky, potřebují uspět v Belgii, kde nastoupí hned v úterý 4. června.

„Tento domácí zápas jsme chtěly samozřejmě vyhrát. Po porážce je ale jasné, že teď musíme jet do Belgie vyhrát a ideálně zvítězit o dva góly, abychom měly lepší skóre ze vzájemných zápasů. Jen tak si můžeme uchovat naději na třetí místo,“ řekla Dubcová na úplný závěr.