Mladíci dnes před polednem trénovali bez útočníka Patrika Schicka, který odcestoval uzavřít přestup do Juventusu Turín. Všichni hráči jsou podle mluvčího týmu zdravotně v pořádku. "Patrikův transport se uskutečnil bleskově. Je to v režii agentury, která ho zastupuje. Ráno odletěl speciálem přímo do Turína, kde si během dne absolvuje potřebné procedury, které souvisejí s jeho přestupem. Večer se bude hlásit zpět tady na hotelu. Je to bleskový výlet," řekl novinářům v Katovicích, kde tým během Eura bydlí, kouč Vítězslav Lavička.

Spekulace ohledně Schickova přestupu se táhly několik týdnů, takže trenér byl připraven na možnost, že by během Eura mohl útočník na otočku odletět do Itálie. "Počítali jsme s tím, že to může přijít jak v průběhu kempu na Kaprunu, nebo se to může přesunout až směrem do Eura. Je to citlivá věc, ale chceme udržet korektní vztahy mezi kluby, reprezentací a hráči. Patrik za námi včera večer přišel s touto žádostí a my mu dali svolení," uvedl Lavička.

"Jeden z důvodů, že jsme mu vyhověli, bylo to, že za poslední týdny se kolem něj děje hodně. Pokud se kladně vyřídí tahle záležitost s přestupem, může to jeho klidu jen prospět," dodal kouč.

 

Zbytek kádru absolvoval před polednem klasickou pozápasovou přípravu. Hráči základní sestavy spíše jen vyklusávali a protahovali se, zatímco ostatní měli těžší trénink. Poté následovala regenerace a odpoledne mají hráči volno. "Já tu mám přítelkyni se sestřenicí, takže je půjdu navštívit," plánoval záložník Tomáš Souček. "Převlíkneme se do civilu a asi půjdeme do města. I když je venku strašné vedro," dodal brankář Lukáš Zima.

Večer budou "Lvíčata" sledovat závěrečné zápasy skupiny A a s ohledem na postup je bude zajímat i páteční rozuzlení ve skupině B. Čeští mladíci s třemi získanými body bojují o pozici nejlepšího týmu z druhých míst, který doplní v semifinále vítěze skupin. Reprezentantům by se hodilo, aby Slovensko nevyhrálo nad Švédskem a Portugalsko nad Makedonií.

"Poprvé bych asi zažil, že by šest bodů nemuselo stačit. Tenhle systém s třemi skupinami vidíme snad poprvé ve všech sportech, bývají buď dvě, nebo čtyři. Nedá se dělat nic jiného než porazit Dány a doufat, že Makedonie potrápí Portugalce," řekl obránce Stefan Simič.

V krajním případě může při rovnosti bodů i skóre rozhodnout disciplinární kritérium. "Řešili jsme to dnes v autobuse. Lukáš Juliš to má výborně zmáknuté tyhle propočty, takže to hned začal řešit," uvedl Zima. "Makedonci nějakou kvalitu mají. Budeme fandit, co budeme moct, a uvidíme. U televize jsou to větší nervy než na hřišti," dodal Zima.