Stalo se tak při jedné z posledních akcí tréninkové jednotky. Po důkladném vyšetření bylo rozhodnuto, že jde o zranění, které vyžaduje delší léčení. "Po kompletním vyšetření byla zjištěna trhlina ve svalu, která neumožní maximální zatížení. Léčba takového zranění může trvat řádově několik týdnů," řekl lékař týmu Petr Novák.

Jde o problém z pohledu týmu, ale mnohem nepříjemnější je tato záležitost pro samotného hráče, který pochopitelně fakt, že přichází o šampionát, nese velice těžce. Aleš Matějů odehrál téměř celou kvalifikaci, má na kontě dvanáct startů v jedenadvacítce a vstřelil jeden gól. "Jedná se o komplikaci z hlediska týmu i hráče. Došlo k tomu v závěru tréninku bez cizího zavinění. Takové situace fotbal přináší. Stalo se to před turnajem, takže můžeme využít pravidel a povolat jiného hráče," komentoval situaci trenér Vítězslav Lavička.

Reglement turnaje umožňuje, aby byl zraněný hráč před výkopem prvního zápasu jeho týmu se svolením UEFA nahrazen. "Povolali jsme Marka Havlíka, který hrál několik zápasů v kvalifikaci, byl s námi na rakouském kempu a byl připraven, pokud by případ, který nyní řešíme, nastal," nastínil řešení trenér Vítězslav Lavička.