Věří, že když "Lvíčata" v sobotním závěrečném utkání skupiny evropského šampionátu v Polsku porazí Dánsko, mohlo by to stačit k vysněnému postupu.

Lüftner v 85. minutě za stavu 2:1 potáhl míč středem pole a pak z veliké dálky vyslal dělovou ránu, která zapadla k tyči. "Zpracoval jsem si balon, šel jsem dopředu a najednou se to přede mnou otevřelo. Nechtěl jsem to nějak zkazit, aby se to na nás valilo zpět, tak jsem vystřelil," řekl novinářům Lüftner.

"Ještě jsem gól bohužel neviděl, jak jsem vystřelil, tak jsem spadl. Najednou slyším, že všichni řvou a koukají na mě. Tak jsem si řekl, že jsem to asi trefil. Tohle bude asi životní gól zatím," usmál se třiadvacetiletý stoper.

Potvrdil, že takhle pěkný gól ještě nikdy nedal. "Teď jsem terčem vtípků v kabině. Takové góly moc stopeři nedávají, byla to trošku asi náhoda. Kluci říkali, že už mi nebudou říkat, že jsem dřevo," smál se Lüftner.

Italové na trávníku působili sebevědomým až drzým dojmem. "Máme hodně kluků z Itálie tady u nás v týmu a ti říkali, že si na nás Italové strašně věří. Bylo to vidět. Italové byli trošku namachrovaní a to se jim vymstilo. To, co si v nějakých situacích dovolovali, to by v prvním zápase určitě nedovolili," podotkl Lüftner.

Byl rád, že jednadvacítka udržela naději na postup ze skupiny. K tomu potřebuje vyhrát i poslední zápas s Dánskem a záležet bude i na dalších výsledcích z jiných skupin. "Tohle byla poslední šance, jak se dostat do hry o postup. Troufnu si říct, že když zvládneme Dánsko, mohli bychom postoupit," mínil Lüftner.

Proti Seveřanům ho čeká speciální zápas, protože od příští sezony bude oblékat dres FC Kodaň. "Je tam jeden hráč, který působí v Kodani. Neznám se s ním, ale možná prohodíme pár slov. Ale nějak pikantní to pro mě není," dodal Lüftner.