"Dojmy jsou teď krásné. Po prvním nevydařeném zápase jsme si vytyčili, že se potřebujeme zlepšit, protože jsme neukázali náš potenciál, čeho jsme schopni. Dnes jsme byli líp organizovaní, zvýšili jsme agresivitu a byli jsme více produktivní," neskrýval spokojenost trenér Vítězslav Lavička. "Vyšlo i střídání. To bych viděl jako klíčové momenty. Hnala nás nejen vidina, že zvítězíme, ale i fantastická podpora z tribun. Všichni dobře víme, co je ve hře třetí zápas proti Dánsku. Tím, že jsme to dnes zvládli a navíc jsme zvítězili dvoubrankovým rozdílem, tak se situace pro postup otevírá pro všechny týmy. Bude to ještě hodně zajímavé," řekl český kouč po utkání.

 

Jedním z jeho hrdinů byl stoper Michael Lüftner, který životní trefou pečetil v 85. minutě české vítězství. "Zpracoval jsem si balon, šel jsem dopředu a najednou se to přede mnou otevřelo. Nechtěl jsem to nějak zkazit, tak jsem vystřelil. Ještě jsem gól bohužel neviděl, jak jsem vystřelil, tak jsem spadl. Najednou slyším, že všichni řvou a koukají na mě. Tak jsem si řekl, že jsem to asi trefil. Tohle bude asi životní gól. Teď jsem terčem vtípků v kabině, kluci říkali, že už mi nebudou říkat, že jsem dřevo. Italové byli trošku namachrovaní a to se jim vymstilo. Když zvládneme Dánsko, mohli bychom postoupit."

Podobně jako Lüftner, také záložník Marek Havlík si gól na 2:1 bude pamatovat určitě celý život. "Mám takové smíšené pocity. Je to takové smutné, když se musím dostat na Euro tím, že se někdo zraní. V pátek jsme začali na Slovácku testy a potom mi trenér volal, že Aleš Matějů má problémy. Nakonec jsem tady. Určitě je to nejcennější gól kariéry. Viděl jsem, že to Choras (Tomáš Chorý) navádí, tak jsem si na něj křiknul. Dal mi to, rychle jsem si to zpracoval a zkusil to pravou, která je spíš na opírání, ale důležitý gól dala. Takovou euforii jsem asi ještě nezažil. Ukazoval jsem na tribunu na přítelkyni, která mě sem na Euro dovezla."

Výhra nad Italy dvojnásob těší Patrika Schicka, jednoho z českých hráčů, který působí v italském klubu. "V prvním zápase jsme byli trošku nervózní, teď jsme věděli, že už nám nezbývá než vyhrát. Byli jsme agresivnější a chtěli jsme zápas vyhrát. Proti Němcům to byl diametrální rozdíl. Italové moc neumějí prohrávat, nepodali nám ani po zápase ruku. Jsme rádi, že jsme vyhráli a do posledního zápasu máme o co hrát."