Po posledním utkání ve skupině s Dánskem (2:4) české naděje zhasly. V zápase, ve kterém český tým potřeboval vyhrát, aby mohl pomýšlet na postup, doháněli svěřenci Vítězslava Lavička náskok soupeře. A když se jim povedlo ve druhém poločase srovnat na 2:2, soupeř dokázal potřetí skórovat, čímž definitivně zlomil české šance na postup.

"Je to veliké zklamání. Šli jsme do dnešního zápasu, že chceme postoupit a chceme dát vše pro postup. Zápas se nevyvíjel pro nás dobře. Soupeř šel do vedení, stačili jsme reagovat tím, že jsme vyrovnali. Ale do šatny jsme dostali další gól, to byla komplikace. Srážely nás nevynucené ztráty, soupeř měl svou kvalitu a nemohli jsme hrát úplně bezhlavě. Druhou půli jsme se zlepšili, snažili jsme se zareagovat na vývoj novými hráči, přeskupením s větším akcentem na ofenzivu. Vyrovnali jsme a měli další šance, bohužel takové štěstí jako třeba minulý zápas při nás dnes nestálo. Pak jsme otevřeli defenzivní brány naplno a soupeř nás v závěru potrestal dvěma góly. Na turnaji jsme nepotvrdili to, co nás provázelo, ale věděli jsme, že úroveň a kvalita soupeřů tady v Polsku bude trošku jiná než v kvalifikaci, tedy kromě Belgie. Kluci se vydali ze všech sil, neříkám, že všichni byli v top formě, ale všichni v dnešním zápase i celém turnaji měli ten nejlepší úmysl dát maximum pro to, aby tým byl úspěšný. Chuť pokračovat dál mám," řekl po utkání s Dánskem trenér Vítězslav Lavička.

 

"Je to samozřejmě zklamání. Bohužel se nám nepodařilo splnit náš cíl postoupit do semifinále. Teď už nemá cenu něčeho litovat, věřím, že každý vydal na hřišti maximum, nechal tam všechno a nic nepodcenil. Byla to hezká cesta, kam až jsme došli, budu na to mít jenom hezké vzpomínky. Snažili jsme se jít do zápasu normálně, věděli jsme, že musíme vyhrát. Ani to se nepodařilo," řekl po utkání stoper Stefan Simič. 

"Šli jsme do zápasu s tím, že musíme vyhrát aspoň o tři góly, což je proti soupeři jako je Dánsko dost těžký úkol. Dánové mají svoji kvalitu a to také ukázali. Mohli jsme se s tím poprat možná trochu líp, začátek jsme nesthli a od toho se to pak odvíjelo. Dvakrát jsme prohrávali, dvakrát jsme to dotáhli, měli i nějaké další šance, na 3:2 jsme ale bohužel nedali. Zkusili jsme pak hru vabank na tři obránce a oni toho využili," řekl kapitán českého týmu Michal Trávník.