Prakticky celý čtvrtek se na Stadionu Přátelství a Stadionu Evžena Rošického odehrávaly tuhé boje v rámci základních skupin. Během dopoledne všechny týmy odehrály své druhé zápasy ve skupinách a odpoledne pak přidaly i třetí.

Nejúspěšnějším týmem základních skupin se nakonec ukázala RFA Olomouckého kraje, která dokázala vyhrát všechny tři zápasy. Po středeční výhře nad Vysočinou (2:0) ve čtvrtek uspěla nad RFA Jihočeského kraje (1:0) a stejným výsledkem pak zdolala i RFA Pardubického kraje.

Nejlepším týmem druhé skupiny byla RFA Moravskoslezského kraje, která dokázala získat pět bodů za dvě remízy a finální vysokou výhru nad RFA Plzeňského kraje (3:0). Právě toto utkání bylo jednou z ozdob dosavadního průběhu turnaje. Přestože výsledek hovoří jednoznačně, oba týmy předvedly mimořádné výkony jak po stránce fotbalovosti, tak po stránce bojovnosti a nasazení.

O třetí místo na Akademie Cupu 2022 si zahrají RFA Plzeňského a Jihočeského kraje. Zajímavostí je bezpochyby to, že právě RFA Plzeňského kraje svůj poslední zápas ve skupině prohrála 0:3, naopak Jihočeši v rozhodujícím souboji dokázali vyhrát nad RFA Vysočina 3:0.

Program finálového dne Akademie Cupu:

Zápas o 7. místo (Stadion Přátelství):

  • RFA Jihomoravského kraje – RFA Vysočina (9:30)

Zápas o 5. místo (Stadion Evžena Rošického):

  • RFA Ústeckého kraje – RFA Pardubického kraje (9:30)


Zápas o 3. místo (Stadion Evžena Rošického):

  • RFA Plzeňského kraje – RFA Jihočeského kraje (11:30)

Finále (Stadion Evžena Rošického):

  • RFA Moravskoslezského kraje – RFA Olomouckého kraje (14:00)

Stream z finálového zápasu ZDE.