Téma bezpečnosti na sportovních akcích je mimořádně aktuální, a zejména v souvislosti se současnou bezpečnostní situací ve světě a se zvýšeným rizikem teroristických útoků, stále nabývá na důležitosti. Letošní mistrovství Evropy proto bude podléhat mimořádným bezpečnostním opatřením, která nemají v historii Eura obdoby.

Francouzská policie a pořadatelé evropského šampionátu se maximálně připravují, aby zabránili případným bezpečnostním rizikům, a část této odpovědnosti za bezpečí hráčů i českých fanoušků nese i G4S jakožto bezpečnostní partner Fotbalové asociace České republiky. 

Společnost G4S bude jako oficiální dodavatel Fotbalové asociace České republiky pro bezpečnost zajišťovat ostrahu českého národního týmu během celého turnaje. Neméně důležitá je pro nás ale bezpečnost fanoušků. Pro české fanoušky jsme ve spolupráci s fotbalovou asociací, policií a s francouzskými bezpečnostními složkami připravili manuál s užitečnými informacemi a s „desaterem“ rad, aby pro ně šampionát proběhl hladce a s ohledem na jejich maximální pohodlí a bezpečnost. Je třeba mít na paměti, že bezpečnostní režim bude po nedávných teroristických útocích ve Francii mnohem přísnější než třeba v loňském roce na mistrovství světa v hokeji nebo na mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let, které se odehrály v České republice a na jejichž bezpečnosti se G4S významně podílela. Fanouškům tedy doporučujeme, aby si manuál, který naleznou na stránkách Fotbal.cz či G4S.cz, vytiskli a měli ho neustále u sebe," zaznělo dnes na tiskové konferenci české reprezentace.  

DESATERO PRO FANOUŠKY EURO 2016

Desatero v první řadě informuje o zavedení přísné ochrany hranic Francie a o kontrolách již na hranicích s Německem. V důsledku hraničních kontrol a oprav dálnice v Německu mohou nastat kolony, a fanoušci tak musejí počítat s větší časovou rezervou. Proto jim doporučujeme vyrazit s předstihem a dbát na to, aby měli veškeré osobní doklady a doklady k vozidlu v naprostém pořádku a v souladu s právními normami. Bezpečnostní složky budou mimořádně přísné a nedá se očekávat, že by policisté jakékoliv prohřešky odpustili. Nejasnosti v dokumentech mohou vést k odepření vstupu do země. Je třeba také brát zřetel na to, jaké předměty fanoušci nesmějí mít u sebe. Francie patří mezi země, kde je vlastnictví zbraní soukromými osobami striktně omezeno, takže zajištění střelné zbraně při náhodné kontrole by pro dotyčného mělo naprosto fatální následky. Omezení se týkají také konzumace alkoholu a kouření. V manuálu fanoušci dále naleznou informace o poloze jednotlivých stadionů a pro případ, že se dostanou do jakýchkoli problémů, také kontakty, kam se můžou obrátit.