V pondělí po obědě se mužstvo přesune do dějiště utkání Lens. "Už se chystáme na Turecko, máme rozbor jejich zápasů a máme je v hlavách," řekl novinářům po tréninku záložník Vladimír Darida. "Dnešní trénink byl takový regenerační. Měli jsme tam nějaké bago a břevna. Odpoledne by mělo být video," doplnil obránce Pavel Kadeřábek. S týmem už netrénuje kapitán Tomáš Rosický, který kvůli zranění stehenního svalu v závěru souboje s Chorvatskem na turnaji dohrál.

Trenér Pavel Vrba plánuje na Turecko pozměnit základní sestavu. "Nejen kvůli zranění Tomáše, ale i kvůli některým výkonům v zápase s Chorvatskem. Plánuji udělat tři až čtyři změny. Šanci dostanou někteří hráči, kteří na ni čekají. Tím, že potřebujeme vyhrát, dáme více hráčů do útočné fáze," řekl Vrba pro uefa.com.

Dopolední trénink reprezentace v Tours (19. 6. 2016)

Češi mají po prohře se Španělskem 0:1 a remíze 2:2 s Chorvatskem jeden bod a s Tureckem potřebují zvítězit. Se čtyřmi body by měli velkou šanci postoupit jako jeden ze čtyř nejlepších týmů na třetích místech, navíc mohou v případě výhry Španělska nad Chorvaty skončit i druzí. Turci jsou zatím bez bodu a naposledy prohráli se Španěly vysoko 0:3.

Pokud by došlo k rovnosti v bodech i ve skóre, mohlo by o postupu rozhodovat i pomocné kritérium fair play. "Myslím, že asi jsme trošku víc v psychické pohodě než Turci, kteří dvakrát prohráli. Na druhou stranu, kdo vyhraje, má docela velkou šanci na postup. Bod nebude asi stačit, takže není třeba spekulovat a kalkulovat," uvedl obránce David Limberský.

"Myslím si, že každý se soustředí na to, aby to uhrál na hřišti, ne aby vyhrál nějaký fair play index. Navíc nemyslím, že máme nějak hodně žlutých karet, takže když tak bychom ten index měli pozitivní," dodal.