Trenérovi je jasné, že v případě další porážky by šance týmu na postup výrazně poklesly. "Musíme se zlepšit v útočné fázi. Musíme být dopředu mnohem přesnější, drzejší, v těchto věcech jsme se Španělskem zůstali za očekáváním. Chtěli jsme být v útočné fázi lepší, ale přiznejme si, že Španělé nám to nedovolili. Hráli skvěle," řekl Vrba na tiskové konferenci v dějišti pátečního utkání. "Na druhou stranu defenziva, zodpovědnost a soudržnost týmy byly takové, jaké možná ještě nikdy nebyly," dodal.

Vzhledem k tomu, že bude chtít od týmu lepší hru dopředu, dají se očekávat změny. "Kolik těch změn bude, to vám ještě neřeknu. Je jasné, že budeme chtít hrát ofenzivněji než se Španělskem, takže sestava bude ofenzivnější," řekl Vrba.

 

Je mu jasné, že po úvodní porážce je třeba bodovat. "Máme nula bodů a k postupu pravděpodobně bude nutnost uhrát čtyři body. Nechci říct, že to bude úplně klíčový zápas, ale hodně důležitý. Každý víme, že prohraný zápas by znamenal, že naše šance na postup jsou minimální," uvedl Vrba.

Chorvatskou hru řídí dvojice záložníků ze španělské ligy Luka Modrič z Realu Madrid a Ivan Rakitič z Barcelony. "Chorvaté jsou podobní španělskému způsobu hry, protože jejich top hráči hrají španělskou ligu. Chorvatská reprezentace je tím ovlivněná, ti hráči hrají podobným způsobem hry jako v těchto dvou klubech," mínil Vrba.

Předzápasový trénink reprezentace v Saint Etienne (16. 6. 2016)

S chorvatským trenérem Antem Čačičem se potkal před třemi lety v závěrečném předkole Ligy mistrů a s Plzní tehdy vyřadil Maribor po výhrách 3:1 a 1:0. "Je to trošku něco jiného, kvalita Mariboru se s chorvatskou reprezentací nedá porovnávat. Samozřejmě bych byl rád, kdybych vyhrál i do třetice," usmál se.