"Byl bych opatrný se slovem zázrak. Žijeme, uhráli jsme bod, který je pro nás strašně důležitý. Staví nás to do role, že v posledním zápase hrajeme o postup. To je pozitivní. Ze zápasu, který se pro nás nevyvíjel vůbec dobře, jsme vykřesali naději na postup," řekl na tiskové konferenci Vrba.

Špatný výkon v první půli si neuměl vysvětlit. "Sám nevím. Bavíme se před zápasem o spoustě věcí, že chceme kombinovat a jít do mezihry. A my jsme bohužel v těchto věcech vůbec nebyli vidět. Klukům jsem v poločase dokonce říkal, že hrajeme na schovávanou," prohlásil Vrba.

"Ve druhém poločase se to ale změnilo. Hráči se lépe pohybovali, byla tam nabídka a to bylo hodně důležité pro vývoj utkání. V druhé půli odvedli všichni naprosté maximum a šli za tím cílem. Pomohli tomu i hráči, kteří nastoupili. Přispěli ke gólům," připomněl Vrba, že skórovali dva střídající hráči Milan Škoda a Tomáš Necid.

K nečekanému srovnání skóre podle něj pomohli i diváci. "V momentě, kdy jsme dali kontaktní gól, nás dotlačili k tomu, že jsme vyrovnali. Nebyli pro nás dvanáctým, ale řekl bych čtrnáctým hráčem. Byli úžasní," poděkoval Vrba příznivcům v hledišti.

Nechtěl spekulovat, jak moc ovlivnilo závěr zápasu asi pětiminutové přerušení kvůli řádění chorvatských chuligánů, kteří zaházeli hřiště světlicemi a prali se ve svém sektoru. "Smutný jsem, ale je to hlavně věcí UEFA, ne nás. Ať rozhodne UEFA. Samozřejmě mám raději, když povzbuzují, jako to bylo do 85. minuty, do které to bylo i z chorvatské strany férové a úžasné," řekl Vrba.