"Samozřejmě naším cílem byl postup ze skupiny. Bohužel se nám to nepodařilo, takže nebudu říkat, že náš výstup tady na turnaji byl úspěšný," řekl Pavel Vrba po utkání s Tureckem.

Po prohře 0:1 se Španělskem, remíze 2:2 s Chorvatskem a porážce 0:2 Tureckem jeho tým do další fáze šampionátu nepostoupil. "Všechny tři zápasy ukázaly, že fotbal se hraje jinak než u nás v Čechách. Tempo a kvalita hráčů na této úrovni jsou neuvěřitelné. Španělé a Chorvati byli fotbalově lepší než my, my momentálně nemáme individuality jako Modrič nebo Iniesta," upozornil Vrba.

"Myslím, že pro nás to ME bylo obrovské ponaučení. Pro spoustu hráčů, kteří budou pokračovat v reprezentaci, je to obrovská škola a doufám, že toho využijí v dalších kvalifikačních cyklech. Určitě z toho budeme hodně čerpat a věřím, že v kvalifikaci o MS, která nás čeká brzy, použijeme určité věci, které se nám tady nedařily," dodal Vrba.

Zápas s Tureckem považoval za vyrovnaný. "Moc dobře jsme věděli, že v tomhle zápase bude rozhodovat, kdo dá první gól. Nepohlídali jsme si bohužel jednoduchou situaci. Měli jsme míč po kontrolou, špatně jsme rozehráli a soupeř nás z brejku potrestal," podotkl Vrba.

"V prvním poločase nebyla naše hra špatná, dostali jsme do tři čtyř situací, které byly stejné jako od Turků. Bohužel jsme soupeře nepotrestali. Ve druhém poločase jsme udělali to, co se nám podařilo s Chorvatskem, dali jsme tam dva hrotové útočníky, ale bohužel jsme ztratili střed pole a soupeř dal druhý gól," dodal kouč.