Tehdy, v roce 2008, vedlo národní mužstvo ještě v 74. minutě 2:0, soupeř ale třemi góly v závěru nečekaně otočil stav a poslal Čecha a jeho spoluhráče domů. Také tehdy to bylo utkání o postup, kdo z koho.

Zapomenout se na ten zápas asi nedá, Petře ...
"Vyhrál jsem večeři. V autě cestou na tiskovou konferenci jsem nahlásil, že tahle otázka určitě padne, Jako odvetu to neberu, protože je to osm let. Odveta je to za říjnový kvalifikační zápas v Praze, kde jsme prohráli 0:2, protože je to poslední vzájemné utkání. Ale jestli jsme s nimi hráli před osmi lety... V tom jejich týmu je asi jen pět hráčů, kteří i tehdy působili v turecké reprezentaci. Ten zápas se k tomu žádným způsobem nevztahuje."

Oba týmy hrají i teď o postup, jako před osmi lety. Vítězství by mělo stačit, ale může nastat i situace, že bude o postupu rozhodovat počet žlutých karet. Vnímáte to před zápasem?
"Máme vše ve svých rukách. Chceme získat tři body, abychom nemuseli čekat na další výsledky a nemuseli se ohlížet na další okolnosti. Pak se o věci jako kritérium fair play nemusíme starat." 

 

Turecku se zatím na turnaji nedaří. Nejprve prohrálo 0:1 s Chorvaty a pak 0:3 se Španěly. Co o něm řeknete?
"Myslím, že patří do skupiny Španělska a Chorvatska. Je to velmi kvalitní tým. A to, že prohráli první dva zápasy... My jsme taky první prohráli a v druhém prohrávali. Pořád je to ten kvalitní tým, který nás porazil v Praze 2:0 a hrál velmi dobře. Pořád mají šanci postoupit. Naopak si myslím, že o to větší motivaci budou mít napravit výkon z posledního zápasu, který jejich trenér zkritizoval."

Český celek ztratil kapitána a tvůrce hry. Co znamená nastoupit bez Tomáše Rosického?
"Je to velká ztráta, Tomáš je náš klíčový hráč. Další hráči ho musí zastoupit. Jsme tým, jehož hlavní devízou je týmová hra, týmový duch. Nemáme velké hvězdy. Takže další hráči mají šanci ukázat, že na to mají."

Předzápasový trénink reprezentace v Lens (20. 6. 2016)