Reprezentanti si před čtvrtečním přesunem do dějiště zápasu St. Etienne dnes před obědem naposledy zatrénovali v Tours, kde mají základnu během mistrovství, a vpodvečer je čeká videorozbor soupeřovy hry. Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku.

"Kluci, co hráli se Španělskem, měli spíš takový regenerační trénink. Je dva dny po zápase a ta únava bývá největší. My jsme si dali něco navíc, nějakou střelbu, takže klasika," řekl novinářům útočník David Lafata, který při prohře 0:1 se Španělskem odehrál poslední čtvrthodinu.

Brankář Petr Čech absolvoval neobvyklé cvičení. Před ním ležely na trávníku PET lahve, které při střele v poslední chvíli měnily směr letu míče. Gólman Arsenalu tak mohl trénovat chytání tečovaných balonů.

"Když nemáte správné pomůcky, můžete si pomoci jakkoliv. Máte spoustu možností, jak trénovat reflex nebo si trochu ztížit ta cvičení. Lahve splnily svůj účel na sto procent," řekl Čech.

Dopolední trénink reprezentace v Tours (15. 6. 2016)

Hráči už naplno vstřebali porážku od Španělů gólem v 87. minutě. Povzbudit je na dnešní trénink přišel i předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, který v úterý přijel za týmem do Tours.

"Já myslím, že není důvod, aby pohoda nebyla. Že jsme prohráli se Španělskem, to každého mrzí, ale turnaj tím nekončí. Máme další dva zápasy na to, abychom dosáhli toho, proč jsme sem přijeli. Není důvod propadat panice," podotkl Lafata.

Ve čtvrtek po obědě tým letecky zamíří z Tours do dějiště pátečního duelu. "Tím, že se přelítá a nemáme velké zdržení na letiště, tak se to dá. Není to žádný problém," konstatoval Lafata.

Že v týmu panuje dobrá nálada, ukázala i úterní hudební vložka v hotelu v Tours, kde mužstvo bydlí. Brankář Čech si zahrál na bicí a spolu s ním masér Eduard Poustka na kytaru.

"Nevím, jestli to spoluhráči viděli, spíš to z té garáže slyšeli," smál se Čech. "Myslím, že Eda předvedl vynikající výkon na kytaru. Nahráli jsme písničku od Olympicu. Docela se to povedlo, i trenér Brückner (konzultant týmu) si to přišel poslechnout. Asi se mu to líbilo," dodal brankář.