Podle stopera Bursasporu ale výběru Pavla Vrby chybělo štěstí, které si vybral při předchozí remíze 2:2 s Chorvatskem. "Myslím, že jsme odehráli celkem dobrý zápas, ale bohužel bez gólu. Ve finální fázi jsme nebyli tak produktivní jako soupeř, který vytěžil z minima maximum," řekl Sivok novinářům. "Bylo vidět, že Turci nejsou ve své kůži a je škoda, že jsme zase dostali první gól z brejku. Ale šance jsme měli, a kdybychom dali kontaktní gól, tak bychom to otočili," dodal.

"Asi nám chybělo štěstí, které jsme si vybrali proti Chorvatsku," připomněl Sivok duel, ve kterém český tým do 76. minuty prohrával 0:2, nakonec ale získal bod. "Turci nehráli nic extra, ale my to nedokázali využít. Makali jsme, zasloužili bychom si to asi víc než proti Chorvatům. Je to paradoxní, ale nemáme nic a balíme domů," prohlásil.

Podle Sivoka odvedl tým v konkurenci obhájců titulu Španělska, Chorvatska a Turecka maximum. "Když se podíváte na nás a soupeře, tak oni mají hráče z Realu Madrid, Barcelony... My takovou individuální kvalitu nemáme, takže pro úspěch to musíme urvat týmovostí a trochou štěstí," uvedl.

"Taky bych chtěl hrát v Manchesteru United, ale asi na to nemám. Nemáme špatné hráče, ale chybí nám ti rozdíloví, kteří by tomu dali nadstavbu," dodal s tím, že mladí hráči jako Ladislav Krejčí a spol. se ještě musí vyhrát. "Mají šanci se někam dostat. A když můžou ve velkých klubech hrát Chorvati nebo Srbové, tak proč bychom tam nemohli mít hráče i my," řekl.

"Přál bych si, aby to bylo jako v roce 2004, kdy na naší soupisce byli hráči z AC Milán, Juventusu..." připomněl Sivok mistrovství Evropy, kde hrál tým kolem Pavla Nedvěda, Milana Baroše nebo Jana Kollera.

Bezprostředně po vyřazení s Tureckem oznámili konec reprezentační kariéry Jaroslav Plašil s Davidem Lafatou, Sivok však zatím nic takového nechystá. "Počkám, co se bude dít. Jestli trenér zůstane a tak. Pak si s ním promluvím, jestli mě bude chtít. Já chuť mám, takže nekončím, ale každý trenér má svou představu o hráčích. Kvalifikace mistrovství světa začíná někdy v září, takže do té doby je času dost," dodal.