Kouč věří, že český tým si v úterním závěrečném zápase skupiny s Tureckem poradí bez svého lídra stejně jako v závěru kvalifikace. "Už mám jasno, kdo Tomáše nahradí. Neváhal jsem, byl jsem rozhodnutý hned. Myslím, že překvapení to moc nebude. Nebude to jediná změna, bude více změn," řekl Vrba na tiskové konferenci v dějišti utkání Lens, kam se dnes tým přesunul ze své základny v Tours.

Bez Rosického se musel tým obejít téměř rok od jeho zranění vloni v červnu v utkání na Islandu. Český celek bez něj vyhrál na podzim tři z posledních čtyř kvalifikačních zápasů. "Myslím, že ve spoustě utkání kvalifikace jsme dokázali hrát bez Tomáše, tak doufám, že to bude i tentokrát," doplnil Vrba.

Jeho celek má po prohře 0:1 se Španělskem a remíze 2:2 s Chorvatskem jeden bod, Turecko je po dvou porážkách bez bodu se skóre 0:4. Oba celky tak musejí k udržení postupových nadějí vyhrát a Turci si navíc potřebují výrazně vylepšit skóre.

"Myslím, že kdo zítra bude bodovat naplno, má velkou šanci postoupit. Turci podle mě musí hrát ofenzivě, budou se snažit, aby ještě na turnaji pokračovali. Jim nebude stačit, aby hráli jen na 1:0, určitě budou chtít hrát hodně dopředu," mínil Vrba.

Oba celky se dobře znají z kvalifikace. Na jejím začátku Češi zvítězili v Istanbulu 2:1, loni v říjnu pak prohráli v Praze 0:2, ale to už měli jistý postup.

"Asi se známe hodně dobře. Pravděpodobně to bude jiné (než v kvalifikaci). My jsme víc bránili v Istanbulu a podařilo se nám tam vyhrát, naopak Turci bránili velmi zodpovědně v Praze a potrestali nás po našich chybách. Teď budou muset obě mužstva sázet na to, že budou muset vyhrát," řekl Vrba. "Zápasy v kvalifikaci ukázaly, že oba mančafty jsou strašně vyrovnané a budou asi rozhodovat detaily," doplnil kouč.

V případě postupu ze třetího místa může český tým narazit na domácí Francii. "Moc velká volba tam není. Francie, Anglie, Itálie. Všechna tři mužstva patří k top týmům v Evropě. Určitě hrát s Francií by pro nás bylo velmi zajímavé," dodal Vrba.