"Nebyli jsme efektivní v koncovce, všechny nabídnuté šance jsme řešili špatně, chyběla nám finální fáze, i já jednou zkazil. Zase jsme inkasovali první, poslední dobou se to nedařilo, vždy jsme soupeře posadili na koně. Skupina byla asi ta nejtěžší, ale vymlouvat se nemůžeme. S Turky jsme si to chtěli rozdat, ale výsledkově jsme to nezvládli. Byl to můj první velký turnaj, ale život musí jít dál. Teď se musíme soustředit na kvalifikaci MS. Ale je to škoda i pro fanoušky, i pro ně jsme chtěli postup urvat, byli famózní. Zápasy se Španělskem a Chorvatskem ukázaly, že tyhle týmy jsou jinde," řekl v Lens po zápase obránce Pavel Kadeřábek. 

"Obrovské zklamání, ale Turci měli lepší finální fázi. Možností bylo dost, třeba Sivokova tyčka. Turci se určitě dali překonat, chyběla lepší předfinální fáze. Kdybychom vedli 1:0, bylo by to o něčem jiném. Takhle končíme, o to víc to mrzi. S Chorvaty jsme závěr urvali, asi se to štěstí dnes odklonilo. Měli jsme silnou skupinu, pořád jsem ale věřil v postup. Chyběly ale góly, odvedli jsme kus práce s nedobrým koncem. Nechali jsme tady všechno, není se za co stydět. Takový je fotbal a
musíme hledět dál," zhodnotil zápas s Tureckem i vystoupení týmu na šampionátu Tomáš Necid. 

"Před turnajem jsme věděli, že pokud něco uhrajeme v prvních dvou zápasech, bude šance hrát o postup. Tu pozici jsme měli, ale poslední krok neudělali," dodal brankář Petr Čech.

"První gól asi rozhodl, pak to pro nás bylo těžké hrát do plné pbrany, která byla kompaktní. Měli jsme ještě pár šancí, ale Turci nás trestali. Chtěli jsme postoupit, jsme zklamaní, měli jsme to ve svých rukou," řekl Vladimír Darida.