Pokud na této stránce nenajdete odpověď na otázku týkající se fanoušků, kontaktujte Fanklub fotbalové reprezentace, a to na e-mailové adrese euro2020@fanklubrepre.cz.

UEFA jako prodejce lístků všem držitelům vstupenek poslala informace, jak postupovat a kde hledat podrobnosti, pomoc či užitečné rady.

Mám platný lístek. Co teď?

Každý fanoušek měl do 22. dubna dvě možnosti – vstupenky si nechat, anebo je vrátit. Mistrovství Evropy sice bude s fanoušky na tribunách, ale diváci budou mít kvůli celosvětové pandemii COVID-19 výrazně ztížené možnosti cestování mezi pořadatelskými státy. UEFA už ovšem okno pro vrácení vstupenek uzavřela.

Budou mít fanoušci výjimky pro cestování?

V některých zemích ano, ale Spojené království výjimky pro fanoušky cestující do země neplánuje, a to ani s platným lístkem. To znamená, že diváci mířící do Glasgow nebo Londýna se budou muset podřídit všem restrikcím, které budou v danou dobu platné. Aktualizované cestovní restrikce ze strany Skotska a Anglie najdou fanoušci vždy na internetových stránkách Fanklubu fotbalové reprezentace: www.fanklubrepre.cz.

Mohu kvůli novým skutečnostem vstupenek vrátit?

Všichni majitelé vstupenek měli poslední možnost, jak lístky jednoduše vrátit a získat zpět plnou cenu, do 22. dubna 2021.

Kolik fanoušků bude moci na stadiony?

Na všech stadionech platí jiná pravidla, na kterých se UEFA dohodla s místními úřady. Glasgow, kde česká reprezentace odehraje úvodní dva zápasy základní skupiny proti Skotsku a Chorvatsku, oznámil, že na tribuny Hampden Parku pustí 12 tisíc fanoušků, což odpovídá zhruba 25 procentům kapacity stadionu.

Přes dvaadvacet tisíc fanoušků pustí úřady na stadion v Londýně, kde česká reprezentace nastoupí v závěrečném zápase skupiny proti domácí Anglii. Ve vyřazovací fázi by to mohlo být dokonce ještě víc.

Co když je fanoušků s platnými vstupenkami víc než aktualizovaná kapacita?

Pokud je na jednotlivé zápasy i po možnosti vrátit vstupenky mezi fanoušky víc vstupenek, než činí aktualizovaná kapacita stadionu, rozhoduje o zrušení požadovaného počtu lístků los. Ten provádí přímo UEFA jako prodejce vstupenek, a FAČR do tohoto procesu nijak nevstupuje.

Jaká platí opatření na stadionech?

Pořadatelé budou dbát na striktní dodržování hygienických pravidel. Dodržování rozestupů, nošení respirátorů nebo stanovení času příchodu na stadion budou samozřejmostí.

V Anglii také nadále platí protipandemická opatření, v rámci kterých např. je nutné uvnitř nosit obličejové roušky a není dovoleno se shromažďovat v interiérech skupinám více než šesti lidí. Pro vstup na stadion Wembley v Londýně bude vyžadováno potvrzení o očkování, prodělání nemoci COVID-19 nebo negativní test.

Na stadion aktuálně je nutné mít negativní test (Lateral Flow Test - LFT) nahlášený na NHS (National Health Service) Test and trace. Test nesmí být starší více 48 h před otevřením vstupu na stadion (otevření vstupu proběhne 3 h před výkopem). V případě utkání Česko - Anglie je možné podstoupit test od neděle 20. 6. 2021, 17:00. 

Pro vstup na stadion Hampden Park ve Skotsku by ovšem potvrzení či test vyžadována zatím být neměla.

UEFA aktualizuje informace ohledně vstupenek i obecně celého šampionátu na svých internetových stránkách. Informace a podmínky pro držitele vstupenek na EURO 2020 cestující do Velké Británie najde v článku ZDE.