22. 6. 2021

UEFA začne prodávat vstupenky na vyřazovací část EURO

Česká reprezentace postoupila na UEFA EURO 2020 do vyřazovací části, což znamená i další šanci pro fanoušky získat vstupenky. UEFA zahájí prodej lístků vždy po kvalifikaci jednotlivých týmů.

Česká reprezentace odehraje poslední zápas v základní skupině proti Anglii v úterý večer (21:00 SEČ, přímý přenos ČT sport). Až po tomto utkání bude vědět, z jaké pozice do osmifinále proklouzne.

  • První místo = osmifinále v Londýně.
  • Druhé místo = osmifinále v Kodani. V obou těchto případech otevře UEFA okno pro prodej vstupenek ve středu 23. června.
  • Třetí místo = osmifinále v Glasgowě, Seville, nebo Budapešti. V tomto případě by se národní tým dozvěděl dějiště svého dalšího utkání definitivně až po odehrání kompletního programu základní části, tedy ve středu večer. A prodej lístků by probíhal o den později.

Větší šanci na získání vstupenek budou mít členové Fanklubu fotbalové reprezentace, přičemž stačí neplacené členství. Členové mohou zažádat o speciální kódy, na které lze zakoupit až čtyři vstupenky. Podmínka to nicméně není – na rozdíl od nutnosti mít aktivní profil na UEFA Ticket Portal.

Zájemci o vstupenky prostřednictvím speciálních kódů pro členy Fanklubu najdou pokyny na webu Fanklubu. Samotný prodej vstupenek bude probíhat přes internetové stránky UEFA, nikoliv přes FAČR nebo Fanklub, které slouží jako servisní a informační kanály.

Fanoušci se s otázkami mohou obracet na Fanklub prostřednictvím e-mailové adresy euro2020@fanklubrepre.cz nebo na web UEFA, která tam odpovídá na nejčastější dotazy.

Také ve vyřazovací části budou platit v každém městě specifická koronavirová opatření. UEFA shromažďuje informace o jednotlivých místech na svém webu uefa.com.

V tuto chvíli stále existují velké rozdíly mezi jednotlivými pořadatelskými zeměmi – zatímco ve Velké Británii musí cestovatelé z Česka do povinné karantény, v Maďarsku je možné stadion zaplnit ze sta procent kapacity. Pro držitele vstupenek neexistují výjimky a musí se řídit platnými předpisy jednotlivých zemí.